Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Premiera gry dopiero w drugiej połowie 2021 roku

Grzegorz Ćwieluch Gry Publikacja: 7.12.2020, 14:01 Aktualizacja: 7.12.2021, 14:01
Sprawdziło się to, co przewidywaliśmy kilka miesięcy temu - Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 najpewniej będzie dostępny dopiero w drugiej połowie 2021 roku. CEO Paradox Interactive Ebba Ljungerud podała, że główny powód opóźnienia to brak dostępności devkitów dla konsol nowej generacji.
0 Udostępnień

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Kiedy odbędzie się premiera gry?

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 najpewniej będzie dostępny dopiero w drugiej połowie 2021 roku. Według CEO Paradox Interactive Ebby Ljungerud powodem wyznaczenia tak odległego, choć nie w pełni sprecyzowanego, terminu jest brak dostępności devkitów dla konsol nowych generacji. Zarówno Sony, jak i Microsoft nie dostarczyły firmie narzędzi na czas. – Żeby tworzyć gry na nową generację, musisz mieć specjalne wersje deweloperskie konsol. Wydaje mi się, że pandemia przeszkodziła Sony i Microsoftowi, bo nie mieli wystarczająco dużo takich modeli – podała do wiadomości szwedzkich mediów Ljungerud.

Oczywiście można po cichu liczyć na to, że premiera odbędzie się wcześniej, co nas pozytywnie zaskoczy, a pierwsza kwarta w starym trailerze okaże się adekwatnymi widełkami release date.

Pomimo zwolnień, fabuła jest gotowa. Na co czekamy?

Z kronikarskiego obowiązku należy przypomnieć o tym, że zwolniono głównych scenarzystów. Najpierw byli to Brian Mitsoda i Martin Ka’ai Cluney (dyrektor kreatywny). Po kilku miesiącach na Twitterze pojawiła się informacja o tym, że starsza projektantka narracji, która obok Mitsody była twarzą Bloodlines 2 w trakcie promocji marketingowej, po ogłoszeniu projektu również przestała figurować na liście płac Paradox Interactive. W przeciwieństwie jednak do Mitsody rozstała się z nimi na dobrych warunkach, co sama podkreśliła. Zrobiła swoje i zmieniła pracę na inną firmę w branży gamedevowej.

Przytoczone wydarzenia związane ze zwolnieniami osób odpowiedzialnych za fabułę oraz potwierdzony komunikat, że ich wkład pozostanie w grze, pozwalają stwierdzić, że prace nad scenariuszem dobiegły końca. Ponadto to, co powiedziała Ljungerud, umacnia postawioną przeze mnie tezę. Fabuła Bloodlines 2 jest prawdopodobnie gotowa w całości, a problem stanowią jedynie technikalia i implementacja mechaniki.

Ostatnia informacja wraz z odpowiednią interpretacją wszystkich wcześniejszych elementów komunikacji z fanami pozwalają odetchnąć wszystkim fanom i fankom, którzy obawiali się, że tytuł nie ujrzy światła dziennego. Tego rodzaju sytuacje miały już miejsce z grami komputerowymi umieszczonymi w tym settingu. Pierwsza część Bloodlines ukazała się w dziwnych okolicznościach permanentnie zbugowana, a MMORPG Vampire: The Masquerade w ogóle nie trafiło na rynek. Najwyraźniej klątwa Kaina wpływa również na przebieg produkcji multimedialnych przygód jego dzieci.

Zniecierpliwieni fani Vampire: The Masquerade w oczekiwaniu na premierę mogą zająć się interaktywnymi nowelami umiejscowionymi w tym settingu, które doczekały się na Zagrano recenzji:

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York

Vampire: The Masquerade – Night Road

Vampire: The Masquerade – Shadows of New York

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments