Watchmen w HBO – fabuła zaskoczy fanów

Michał Małysa Seriale Publikacja: 25.07.2019, 12:00 Aktualizacja: 25.07.2020, 8:26
Nie znamy jeszcze dokładnych założeń fabularnych serialu HBO, ale zarys fabuły Watchmen wydaje się bardzo ciekawy i... aktualny. W pierwszych odcinkach Watchmen nie dowiemy się wprawdzie komu kibicować, ale świat pozbawiony przez prezydenta USA smartfonów i internetu będzie co najmniej frapujący.
fabula watchmen hbo
5 Udostępnień

Fabuła serialu Watchmen zaskoczy fanów

Watchmen to jedna z najważniejszych serii komiksowych w historii DC Comics. Dotychczas na niwie serialowej poważniejszymi produkcjami pochwalić mógł się Marvel (żeby wspomnieć tylko recenzowanego przez nas Punishera), a fani DC zadowolić musieli się serialami bardziej kolorowo-cukierkowymi (jak chociażby Titans na Netfliksie). Zmienić mają to właśnie Watchmeni, jednak fabuła serialu HBO może zaskoczyć fanów.

Fabuła Watchmen, mimo iż pozostawi na swoim miejscu cały kanon, umiejscowiona zostanie w 2019 roku. Stanowić będzie mieszankę historii rzeczywistej i alternatywnej. W realiach serialu HBO ludzie nie będą mieli dostępu do internetu i smartfonów, zakazanych przez prezydenta USA. Wspomniana mimochodem w komiksach Watchmen kandydatura aktora Roberta Redforda okaże się przyciągająca dla wyborców, a kilkudziesięcioletnie rządy zapewni mu zniesienie limitu kadencji.

Główna oś fabuły Watchmen koncentrowała się będzie na konflikcie pomiędzy policją a białymi suprematystami, którzy przyjęli słowa i maski Rorschacha. Wywołują oni powstanie przeciw rządowi, ale zgodnie z intencjami scenarzystów bardzo długo nie będzie wiadomo, kto odgrywa rolę bohaterów a kto złoczyńców.

Kiedy Watchmen pojawią się w HBO?

Serial Watchmen został zapowiedziany przez HBO na jesień tego tego roku, dziesięć lat po premierze filmowej adaptacji w reżyserii Zacka Snydera. Nowy trailer serialu był dla nas jednym z najciekawszych ogłoszeń Comic-Conu 2019 w San Diego.

Jesteście otwarci na tego typu adaptacje komiksów czy wolelibyście, żeby scenarzyści bardziej trzymali się oryginału?

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments