Wiedźmin od Netflixa. Platforma ogłosiła start produkcji 2. sezonu!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 21.02.2020, 15:34 Aktualizacja: 21.02.2020, 15:34
Netflix ogłosił start produkcji drugiego sezonu serialu Wiedźmin. Poznaliśmy nowych aktorów, którzy dołączą do obsady i zagrają u boku Henry’ego cavilla czy Anyi Chalotry. Za reżyserię Wiedźmina 2 odpowiedzialnych będzie kilka osób, a premiera produkcji została zaplanowana na 2021 rok.
wiedzmin - serial
33 Udostępnień

Zdjęcia do Wiedźmina 2 od Netflixa ruszyły!

Prace nad produkcją drugiego sezonu superprodukcji Netflixa rozpoczęły się własnie w Wielkiej Brytaniii, a premiera 2. sezonu Wiedźmina planowana jest na 2021 rok.

Za reżyserię nowego sezonu odpowiedzialni będą odpowiednio, w przypadku odcinków 1. i 2. Stephen Surjik (Umbrella Academy), odcinków 3. i 4. Sarah O’Gorman (Przeklęta), odcinków 5. i 8. Ed Bazalgette (Upadek królestwa), a odcinków 6. i 7. Geeta V. Patel (Meet The Patels).

Kto zagra w drugim sezonie Wiedźmina od Netflixa?

Wśród aktorów znanych z pierwszego sezonu, którzy powrócą w nowej serii, znajdą się też:

 • MyAnna Buring (Lista płatnych zleceń) w roli Tissaii,
 • Tom Canton (Szpital Good Karma) jako Filavandrel,
 • Lilly Cooper (Peterloo) jako Murta,
 • Jeremy Crawford (Titans) jako Yarpin Zigrin,
 • Eamon Farren (Twin Peaks) jako Cahir,
 • Mahesh Jadu (Marco Polo) jako Vilgefortz,
 • Terence Maynard (Przeklęta) jako Artorius,
 • Lars Mikkelson (House of Cards) jako Stregobor,
 • Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) jako Fringilla Vigo,
 • Royce Pierreson (Judy) jako Istredd,
 • Wilson Radjou-Pujalte (Zagadki rodziny Hunterów) jako Dara,
 • Anna Shaffer (Harry Potter) jako Triss Merigold oraz
 • Therica Wilson Read (Young Wallander) jako Sabrina.

Do obsady drugiego sezonu dołączy Yasen Atour (Young Wallander) w roli Coena, Agnes Bjorn (Potwór) jako Vereena, Paul Bullion (Peaky Blinders) jako Lambert, Thue Ersted Rasmussen (Szybcy i wściekli 9) jako Eskel, Aisha Fabienne Ross (Dziewczyna z portretu) w roli Lydii, Kristofer Hivju (Gra o tron) jako Nivellen oraz świeżo upieczona absolwentka szkoły aktorskiej, Mecia Simson, jako Francesca.

Drugi sezon Wiedźmina był pewniakiem, jak i kolejne sezony produkcji

Wiedźmin to jeden z najpopularniejszych seriali Netflixa. Ostatnio o miano najlepszego bił się z flagowym tytułem Netflixa – Stranger Things. Nie zmienia to faktu, że Wiedźmina obejrzało miliony osób na całym świecie. Ogromna część – w tym i nasza redakcja – nie może się doczekać kolejnej odsłony serialu i to mimo pewnych jego mankamentów (o tym więcej w naszej recenzji Wiedźmina).

Showrunnerka i producentka wykonawcza Wiedźmina, Lauren Schmidt Hissrich (Marvel: Daredevil, Marvel: The Defenders, Umbrella Academy) jest bardzo zadowolona z reakcji po pierwszym sezonie serialu. Jak stwierdziła:

Dobre przyjęcie pierwszego sezonu Wiedźmina postawiło wysoko poprzeczkę dla nowych osób dołączających do obsady. Naszej ekspertce od castingu, Sophie Holland i jej zespołowi udało się jednak po raz kolejny znaleźć najlepszych aktorów i aktorki dla wszystkich postaci. Nie mogę także doczekać się, aż zobaczę, jak historie o Wiedźminie ożyją na ekranie dzięki wybranym przez nas utalentowanym reżyserom.

Przy okazji – zgadzacie się z opinią showrunnerki o najlepszych aktorach? Czy kogoś z obsady zmieniliście na inną osobę?

Źródło: materiały prasowe Netflix
Fot. Netflix

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments