Wiedźmin: zdjęcie z planu 2. sezonu. Premiera jest jednak odległa

Michał Małysa Seriale Publikacja: 12.04.2020, 19:03 Aktualizacja: 15.06.2021, 10:58
W Wielkanoc showrunnerka serialu Netflixa zamieściła na Twitterze zdjęcie z planu i życzyła wszystkim fanom produkcji rychłego powrotu do normalności. Koronawirus wykryty u jednego z aktorów spowodował wstrzymanie prac nad 2. sezonem Wiedźmina. Na kiedy zaplanowana była premiera i jak się to zmieni? Co z pozostałymi członkami obsady?
data premiery 2. sezonu wiedźmina zagrożona przez koronawirusa
38 Udostępnień

Artykuł o premierze 2. sezonu Wiedźmina porusza następujące tematy:

Zdjęcia udostępnione przez Lauren S. Hissrich na Wielkanoc

W Wielkanoc showrunnerka serialu podzieliła się z nami zdjęciem z planu 2. sezonu Wiedźmina. Informacje takie jak data premiery, podobnie jak szczegóły związane z przesunięciem produkcji, obsada serialu oraz reżyserowie omówione zostaną w dalszej części artykułu. Teraz przyjrzyjmy się wydarzeniom, które miały miejsce na planie filmowym niespełna przed miesiącem.

Jak widzimy, scenarzyście nie odejdą od umiejscawiania kolejnych scen w leśnych ostępach. Trzeba przyznać, że ostatnio były one niezwykle malownicze. Czy tak samo będzie w 2. sezonie Wiedźmina? Kiedy nastąpi jego premiera? Przekonajmy się!

Na kiedy zapowiedziana została premiera 2. sezonu Wiedźmina?

Data premiery 2. sezonu Wiedźmina jest jednym z najgorętszych tematów wśród fanów epickich produkcji spod znaku Netflixa. Chociaż porównania do Gry o Tron nadal wydają się mocno przesadzone, w naszej recenzji 1. sezonu Wiedźmina mocno podkreślaliśmy, jak wiele jego elementów jest bliskich ideału i nie wahaliśmy się przed określeniem go najlepszym serialem 2019 roku.

kiedy premiera 2. sezonu wiedźmina? Fot. Netflix

Kiedy 2. sezon Wiedźmina pojawi się w Netflix? Niedawno platforma ogłosiła start produkcji następnych odcinków serialu opowiadającego o przygodach Geralta z Rivii, czarodziejki Yennefer oraz księżniczki Ciri, jednak jak w przypadku wielu innych pozycji zaplanowanych przez Netflix na 2020 i 2021 rok na przeszkodzie stanął koronawirus.

Ze względu na wstrzymanie zdjęć, data premiery 2. sezonu Wiedźmina przypadnie najprawdopodobniej na 2021 rok, chociaż jest to optymistyczna data. Pozostały jeszcze cztery z zaplanowanych pięciu miesięcy kręcenia, a potem materiał czeka jeszcze co najmniej pół roku postprodukcji. Dużo zależy więc od daty zniesienia dzisiejszych ograniczeń. A co dokładnie stało się na planie?

Koronawirus wśród obsady Wiedźmina. Pacjentem zero Kristofer Hivju

Miejsce nagrywania 2. sezonu Wiedźmina, czyli Arborfield Studios położone na zachodzie Londynu, zostało zamknięte 16 marca. Jak donosiła brytyjska prasa, tego dnia do pracowników oraz członków obsady zostały wysłane maila dotyczące narażenia jednego z aktorów na zakażenie COVID-19. Jak okazało się kilka godzin później, osobą tą był Kristofer Hivju. Test na obecność koronawirusa wykazał wynik pozytywny, a aktor poddał się kwarantannie w ojczystej Norwegii. Jego życiu nie zagrażało na szczęście niebezpieczeństwo, o czym sam poinformował na Twitterze.

View this post on Instagram

Greetings from Norway! Sorry to say that I, today, have tested positive for COVID19, Corona virus. My familiy and I are self-isolating at home for as long as it takes. We are in good health – I only have mild symptoms of a cold. There are people at higher risk for who this virus might be a devastating diagnosis, so I urge all of you to be extremely careful; wash your hands, keep 1,5 meters distance from others, go in quarantine; just do everything you can to stop the virus from spreading. Together we can fight this virus and avert a crisis at our hospitals. Please take care of each other, keep your distance, and stay healthy! Please visit your country's Center for Disease Control's website, and follow the regulations for staying safe and protecting not just yourselves, but our entire community, and especially those at risk like the elderly and people with pre-existing conditions. @grymolvaerhivju #fightcorona #solidarity #takecare #folkehelseinstituttet Thanks to @panoramaagency

A post shared by Kristofer Hivju (@khivju) on

Kristofer Hivju znany jest z roli Tormunda Giantsbane’a w Grze o Tron, gdzie występował od trzeciego sezonu. W Wiedźminie wcieli się w postać Nivellena. To główny bohater opowiadania Ziarno prawdy, jednego z najciekawszych w tomie Ostatnie życzenie. Stanowi ono niezwykle ciekawą reinterpretację opowieści o Pięknej i Bestii. To jednak nie jedyna gwiazda, która pojawi się w obsadzie 2. sezonie Wiedźmina!

Kto znajdzie się w obsadzie serialu Netflixa?

Obsada 2. sezonu Wiedźmina jest już od dłuższego czasu dobrze znana. Zanim zdjęcia zostały zawieszone na czas koronawirusa, na planie stawiały się regularnie największe gwiazdy show Netfliksa, a ze względu na olbrzymi sukces rynkowy serialu zatrudniono dodatkowo śmietankę serialowych celebrytów.

W stałej obsadzie znajdują się:

 • Henry Cavill – Geralt z Rivii
 • Anya Chalotra – Yennefer
 • Freya Allen – Ciri
 • Joey Batey – Jaskier

obsada 2. sezonu wiedźmina jest już znana

W rolę aktorów powracających wcielą się również osoby, które poznaliśmy już dość dobrze w 1. sezonie:

 • MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza) – Tissaia
 • Tom Canton (Good Karma Hospital) – Filavandrel
 • Lilly Cooper (Peterloo) – Murta
 • Jeremy Crawford (Titans) – Yarpin Zigrin
 • Eamon Farren (Twin Peaks) – Cahir
 • Mahesh Jadu (Marco Polo) – Vilgefortz
 • Terence Maynard (Cursed) – Artorius
 • Lars Mikkelson (House of Cards) – Stregobor
 • Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) – Fringilla Vigo
 • Royce Pierreson (Judy) – Istredd
 • Wilson Radjou-Pujalte (Zagadki rodziny Hunterów) – Dara
 • Anna Shaffer (Harry Potter) – Triss Merigold
 • Therica Wilson Read (Młody Wallander) – Sabrina

A jacy nowy aktorzy dołączą do obsady Wiedźmina w 2. sezonie oprócz wspomnianego już Kristofera Hivju?

 • Yasen Atour (Młody Wallander) – Coen
 • Agnes Bjorn (Potwór) – Vereena
 • Thue Ersted Rasmussen (Szybcy i wściekli 9) – Eskel
 • Aisha Fabienne Ross (Dziewczyna z portretu) – Lydia
 • Mecia Simson (debiutująca na ekranie modelka) – Francesca Findabair

Kto w 2. sezonie odpowiadał będzie za reżyserię

Jeżeli chodzi o reżyserów, uświadczymy sporo zmian. Za kolejne odcinki 2. sezonu Wiedźmina odpowiadają:

Oznacza to, że na stołku reżyserskim nie zobaczymy żadnego reżysera z 1. sezonu. Przypomnijmy, że za poszczególne odcinki odpowiadali wówczas:

 • 1-2. odcinek – Alik Sakharov (ostatnio odpowiedzialny za recenzowany przez nas 3. sezon Ozark)
 • 3-4. odcinek – Alex Garcia Lopez
 • 5-6. odcinek – Charlotte Brändström
 • 7-8. odcinek – Marc Jobst

Szkoda nam szczególnie Alika Sakharova, który potrafi wzbudzić emocje jak niewielu reżyserów!

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments