Włoskie szaleństwo. PlayStation 5 na dzień premiery już wyprzedane

Radosław Dąbrowski Sprzęt Publikacja: 21.09.2020, 10:17 Aktualizacja: 21.09.2021, 10:18
Pomimo że do premiery PlayStation 5 pozostały niespełna dwa miesiące, to na pewno wielu użytkowników już od dawna trzyma zaopatrzone w gotówkę portfele w gotowości. W końcu zakupu konsoli nie dokonuje się z dnia na dzień. Potwierdzają to włoscy gracze, którzy wręcz rzucili się na nowy sprzęt Sony i zapasy przeznaczone na dzień premiery zostały już wyprzedane.
0 Udostępnień

PS5 w sprzedaży od listopada

W minioną środę w środowisku graczy zawrzało, gdy po PlayStation 5 Showcase poznaliśmy datę premiery oraz cenę za konsolę nowej generacji. Sprzęt Sony trafi do sprzedaży 12 listopada, co jest światowym terminem. Na europejskim rynku pojawi się siedem dni później, 19 listopada. Przypomnijmy, że japońskie przedsiębiorstwo jako drugie z dwóch wielkich gigantów ogłosiło te konkretne, dla wielu użytkowników najważniejsze, informacje.

Microsoft o momencie wypuszczenia do sprzedaży Xbox Series X (oraz uboższej wersji Xbox Series S) i ceny za konsolę zakomunikował nieco wcześniej. Po wielu miesiącach długiej kampanii promocyjnej obu firmom pozostało już tylko czekać na statystyki. Oczywiście pewnymi środkami mogą jeszcze wpływać na decyzje osób zmagających się z dylematem, którą z konsol wybrać, ale w gruncie rzeczy wszystko, co najważniejsze, zostało już wykonane oraz powiedziane. Teraz pałeczkę przejmują sami użytkownicy z portfelami w dłoniach.

Włosi wykupili premierowe zapasy

W kraju ze stołecznym Rzymem na możliwość przedwczesnego zakupu PlayStation 5 czekano z wyjątkową niecierpliwością. Poświadczy o tym fakt, że Włochy są pierwszym europejskim krajem, w którym zapasy na dzień premiery zostały wyprzedane. Taką informację na profilu na serwisie społecznościowym Twitter przekazał Roberto Serrano.

Co pozostaje mniej szczęśliwym, którym nie udało się dokonać zakupu? Przede wszystkim muszą liczyć na to, że jeszcze w tym roku odbędzie się druga tura sprzedaży. Czego nie gwarantuje Sony Interactive Entertainment. Wydawać by się mogło, że dostawa konsol przed świętami bożonarodzeniowymi to oczywistość. Niestety, istnieje prawdopodobny scenariusz, zgodnie z którymi następna tura PlayStation 5 trafi na rynek dopiero w styczniu.

W ciągu najbliższych kilku dni bez wątpienia sytuacja stanie się klarowna i nie tylko włoscy, lecz także użytkownicy z pozostałych części świata, będą wiedzieli, na czym stoją. Nie ma co ukrywać, że w innych krajach również może dojść do podobnych sytuacji, co potwierdza, jak wielkim wydarzeniem jest premiera PlayStation 5.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments