Xbox One z nowym interfejsem. Będzie wygodniejszy?

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 25.07.2019, 13:00 Aktualizacja: 4.02.2021, 12:00
Nowego ekranu głównego Xbox One spodziewać możemy się dopiero na jesieni, jednak Microsoft zaprezentował nowy interfejs na grafikach i dał do niego dostęp członkom programu Xbox Insider. Zmiany graficzne nie zmieniają jednak faktu, że Nintendo Switch depcze konkurentowi po piętach.
0 Udostępnień

Nowy ekran główny w Xbox One

Pierwsza rzecz rzucająca się w oczy posiadaczom Xbox One po odpaleniu konsoli doczekała się kolejnego redesignu. Nowy ekran główny ma mieć formę „eksperymentalną” i jego utrzymanie zależy od informacji zwrotnych ze strony użytkowników. Jak na razie dostęp do nowego interfejsu uzyskali wyłącznie gracze zrzeszeni w programie Xbox Insider.

Jak deklarują twórcy, głównym powodem wprowadzenia nowego interfejsu w Xbox One jest chęć podsunięcia graczom tego, czego najczęściej szukają. Dzięki temu uzyskają teraz znacznie szybszy dostęp do Xbox Game Pass, Mixer, Xbox Community oraz Microsoft Store. Pozytywnie zapowiada się również zebranie informacji o nowych promocjach Microsoftu w jedno miejsce w zakładce Discover.

Xbox One straci pozycję wicelidera na rynku konsolowym?

Zdecydowanie jest to zmiana, która wpłynie wyłącznie na dotychczasowych użytkowników Xbox One. Trudno spodziewać się, aby tabuny graczy zachwyconych nowym ekranem głównym zaczęły teraz szturmować sklepy w poszukiwaniu konsoli Microsoftu. Tymczasem zbliża się chwila, w której Nintendo Switch przegoni sprzedaż Xbox One. Może się to stać jeszcze w tym roku.

Wydany w 2013 roku rozszedł się do końca czerwca bieżącego roku w niespełna 43 milionach egzemplarzy, podczas gdy Switch osiągnął przed miesiącem kamień milowy 35 milionów sprzedanych jednostek zaledwie w dwa lata od premiery. Jeżeli nadal każdego miesiąca na całym świecie sprzedawało się będzie co najmniej pół miliona więcej Switchy niż Xboksów, rynek konsolowy czeka małe przetasowanie.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments