Apex Legends: właśnie ruszył 4 sezon battle royale!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 4.02.2020, 15:54 Aktualizacja: 4.02.2020, 15:54
Jeżeli jesteście fanami gry Respawn Entertainment, z pewnością zainteresuje was wiadomość o starcie 4 sezonu Apex Legends. Dostaniemy w nim do dyspozycji asasyna Revenanta, a wraz z nim do rąk nową snajperkę, idealną do rozbijania tarcz. Mocne zmiany dotkną mapę World's Edge - przedzielona zostanie na dwie części olbrzymią szczeliną!
apex legends sezon 4
0 Udostępnień

Kiedy zaczyna się 4 sezon Apex Legends?

Własnie ruszył kolejny sezon Apex Legends o podtytule Asymiliacja (Assimilation). Chociaż grze wyprodukowanej i rozwijanej przez studio Respawn Entertainment wciąż brakuje przebojowości wykazywanej chociażby przez Fortnite’a, tym razem twórcy gry idealnie zbudowali suspens przed rozpoczęciem nowego sezonu. Udało im się to przez założenie pułapki na data minerów, którzy doszukują się wskazówek na temat nowości w grach online poprzez żmudne przeczesywanie plików gry. Jak wywiedli ich w pole?

W plikach gry znajdowały się informacje na temat nowej postaci walczącej wręcz, Forge’a. Dobrze scharakteryzowany bohater zdążył pojawić się na czołówkach newsów, po czym twórcy uśmiercili go w trailerze i wprowadzili zupełnie inną postać. A nie jest to jedyna rzecz, która może wywołać ekscytację! Czego spodziewać możemy się po zakończeniu 3 sezonu Apex Legends i rozpoczęciu kolejnego rozdziału z zespołową grą battle royale?

Nową Legendą zostanie Revenant

Jak w przypadku startu każdego z kolejnych sezonów, największe emocje wzbudza prezentacja nowych bohaterów Apex Legends. Postać wprowadzona w 4 sezonie zaliczyła już swój drobny występ w grze w trakcie halloweenowego eventu w Apex Legends, a znane jest przede wszystkim z serii Titanfall. Teraz na arenach Apexu trawiony przez nienawiść i opętany żądzą zemsty Revenant korzysta z nadprzyrodzonych zdolności, by nękać wrogów i wymykać się śmierci.

Jaka jest historia nowej postaci z Apex Legends? – Revenant był kiedyś człowiekiem, najlepszym zabójcą w historii syndykatu najemników. Ale gdy jego oprogramowanie zawiodło, zobaczył, w co zamieniło go Hammond Robotics: chodzący koszmar ze stali i tego, co zostało z jego ciała. Powrót firmy na Odludzie ponownie rozbudził w nim pragnienie zemsty. Nie przestanie, póki nie zabije wszystkich jej pracowników. A jeśli po drodze będzie musiał wypatroszyć kilka legend – cóż, bywa – wprowadzają postać twórcy gry.

Nowy World’s Edge, czyli aktualizacja mapy w Apex Legends

Wielu fanów gry narzekało w 3 sezonie Apex Legends na arenę codziennych zmagań i batalii. Twórcy gry przyłożyli się więc naprawdę solidnie, aby tym razem gracze nie mieli powodów do krytyki. – Głównym celem aktualizacji mapy pod względem projektowania jest zmuszenie graczy do podejmowania nowych decyzji. Naszym celem jako projektantów jest sprawić, byście mieli nowe sposoby na podchodzenie do gier, aby każdy skok, przemieszczenie czy strzelanina sprawiały wrażenie nowych – zadeklarował na oficjalnej stronie gry Jason McCord, główny projektant Apex Legends.

Za osiągnięcie tego celu odpowiadać ma kilka ciekawych rozwiązań:

  • postawienie na środku mapy wielkiego, wielopoziomowego wydobywacza planetarnego, który daje możliwość prowadzenia rozgrywki w ciasnych przestrzeniach i stanowi wyznacznik środka areny rozgrywki za sprawą wielkiego czerwonego promienia widzianego z każdego zakątka mapy,
  • przedzielenie mapy 4 sezonu Apex Legends na wschodni i zachodni fragment za pomocą szczeliny, którą pokonać można tylko w dwóch miejscach (za pomocą linki lub mostu utworzonego przez przewrócony wieżowiec) albo za sprawą specjalnych zdolności Pathfindera i Octane,
  • utworzenie prądu powietrznego, który po wpadnięciu do szczeliny powoli unosi graczy w górę, zadając im stałą liczbę 25 obrażeń oraz czyniąc z nich „latającą piñatę z łupami dla wszystkich pobliskich graczy”,
  • umieszczenie między epicentrum i podniebnym hakiem obozu badawczego, w którym zawsze znajdują się stojaki z gwarantowaną bronią.

Fajne pomysły i miejmy nadzieję, że sprawdzą się nie tylko w teorii, ale także w praktyce! Dobry projekt może tylko pomóc w cieszeniu się z wydarzeń takich jak Przejęcie systemu, które w 4 sezonie Apex Legends pozwoli na zebranie sporych łupów, w tym 24 dodatków kosmetycznych klasy premium!

Nowa broń, przepustka bojowa i nagrody za zalogowanie

Start kolejnego sezonu nie mógłby się obyć bez prezentacji nowej broni. – Broń Sentinel oferuje chirurgiczną precyzję, dzięki której usuniesz wrogów z pola bitwy z zimną krwią. Idealna do walki na średni i długi dystans, snajperka jest szczególnie dewastująca wobec tarcz – reklamują nową broń twórcy gry.

Jako że premiera gry Respawn Entertainment miała miejsce przed rokiem, początek 4 sezonu Apex Legends jest doskonałym momentem na rozdanie wśród graczy ciekawych nagród za wspieranie produkcji przez pierwsze dwanaście miesięcy na rynku. Fani logujący się do rozgrywki od 4 do 11 lutego otrzymają od twórców:

  • Zawieszkę – papierowy latak na papierową rocznicę,
  • Odznakę lojalnościową 1. roku,
  • 10 tys. PD za pierwszą grę dnia (dostępne codziennie).

Podobnie jak w trzech poprzednich sezonach, również i teraz na różne bajery warto będzie wydać Apex Coinsy. Przepustka bojowa czwartego sezonu kosztowała będzie 950 AC (1000 monet nabyć można w oficjalnym sklepie gry za 40 zł). Dzięki nim dostaniemy dostęp do ponad 100 wyjątkowych przedmiotów, wśród których znajdą się m.in. legendarne skórki, pakiety Apex, ekrany wczytywania, pakiety muzyki i inne ciekawe itemy!

Grafika: Electronic Arts.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments