Call of Cthulhu: Official Video Game (PC, PS4, XONE)

Michał Małysa Baza gier Publikacja: 13.10.2018, 15:52 Aktualizacja: 26.02.2019, 14:12
Bazująca na twórczości amerykańskiego pisarza H.P Lovecrafta gra Call of Cthulhu łączy psychologiczny horror i skradankę z detektywistycznym RPG. W tytule Cyanide Studios rozwikłamy zagadkę śmierci artystki Sary Hawkins, mierząc się ze złowrogimi siłami i odkrywając tajemnice wyspy Darkwater.
gra call of cthulhu
0 Udostępnień

Recenzja Call of Cthulhu.

Znów za wszystkim stoi Cthulhu

Akcja gry Call of Cthulhu rozgrywa się w latach dwudziestych ubiegłego wieku na posępnej i przygnębiającej wyspie Darkwater. W wyniku pożaru ginie tam wraz z najbliższymi uznana artystka Sarah Hawkins, która niedawno przeprowadziła się na wyspę z całą rodziną. Miejscowa policja klasycznie rozkłada ręce, jednak nie wszyscy się z tym zgadzają. W celu odkrycia szczegółów tego tajemniczego zdarzenia wcielimy się w postać prywatnego detektywa Edwarda Pierce’a, detektywa z Bostonu.

gra call of cthulhu

Tak jak w opowieściach Lovecrafta, na którego twórczości oparta została gra Call of Cthulhu, z pozoru rutynowe śledztwo staje się coraz bardziej skomplikowane. Z czasem poznajemy coraz więcej mrocznych tajemnic wyspy Darkwater. Okazuje się, że za wieloma niewyjaśnionymi zjawiskami kryją się diaboliczne siły na czele z tytułowym Przedwiecznym.

Mechaniczne szczegóły śledztwa

Akcję gry obserwujemy oczyma głównego bohatera. Rozgrywka w znacznej części opiera się na pracy detektywistycznej oraz eksploracji świata przedstawionego. Kontakt Pierce’a z elementami nadprzyrodzonymi może sprawić, że detektyw nabawi się różnego rodzaju fobii. Znacząco utrudni to dalszą rozgrywkę, a w ostateczności doprowadzi go nawet do szaleństwa. Z wrogami nie będziemy mogli jednak walczyć. Zamiast tego konfrontacja z mrocznymi siłami zmusi gracza do ucieczki lub skorzystania z jednej z wielu kryjówek.

gra call of cthulhu

Podczas dochodzenia będziemy mieli kontakt z wieloma mieszkańcami, którzy nie zawsze będą skorzy do pomocy. Wchodzenie w kolejne interakcje i zdobywanie informacji prowadziło będzie do klasycznego dla gier RPG rozwoju naszego bohatera. Wraz ze zdobywanymi poziomami rozwiną się nie tylko zdolności percepcyjne kierowanej przez nas postaci, ale również jego umiejętności przywódcze. Będziemy mogli nawet rekrutować członków zespołu badawczego i posyłać ich w teren. Rozmowy z bohaterami niezależnymi dadzą nie tylko punkty doświadczenia, ale również możliwość wpływania na rozwój historii – gra Call of Cthulhu to tytuł, w którym podejmowanie decyzji ma wpływ na narrację.

Kilka słów o szczegółach technicznych

Gra Call of Cthulhu to RPG opierające się na elementach psychologicznego horroru. Głównym zadaniem gracza będzie rozwiązywanie coraz to nowszych sekretów i zagadek. Premiera produkcji Cyanide Studios zaplanowana jest na 30 października 2018, czyli tydzień halloweenowy.

Producent: Cyanide Studios

Wydawca: Focus Home Interactive

Wydawca PL: CDP

Premiera: 30.10.2018

Platformy: PlayStation 4, Xbox One, PC

Zobacz także:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o