Call of Cthulhu: Official Video Game

0/5.0 z 0 ocen Oceń grę
call of cthulhu okladka

Call of Cthulhu: Official Video Game

RPGSkradanki
Cyanide Studios
30 października 2018
Focus Home Interactive

Bazująca na twórczości amerykańskiego pisarza H.P Lovecrafta gra Call of Cthulhu łączy psychologiczny horror i skradankę z detektywistycznym RPG. W tytule Cyanide Studios rozwikłamy zagadkę śmierci artystki Sary Hawkins, mierząc się ze złowrogimi siłami i odkrywając tajemnice wyspy Darkwater.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat poziomu gry, koniecznie przeczytaj naszą recenzję Call of Cthulhu oraz wrażenia z recenzji Call of Cthulhu na Nintendo Switch.

Akcja gry Call of Cthulhu rozgrywa się w latach dwudziestych ubiegłego wieku na posępnej i przygnębiającej wyspie Darkwater. W wyniku pożaru ginie tam wraz z najbliższymi uznana artystka Sarah Hawkins, która niedawno przeprowadziła się na wyspę z całą rodziną. Miejscowa policja klasycznie rozkłada ręce, jednak nie wszyscy się z tym zgadzają. W celu odkrycia szczegółów tego tajemniczego zdarzenia wcielimy się w postać prywatnego detektywa Edwarda Pierce’a, detektywa z Bostonu. Tak jak w opowieściach Lovecrafta, na którego twórczości oparta została gra Call of Cthulhu, z pozoru rutynowe śledztwo staje się coraz bardziej skomplikowane. Z czasem poznajemy coraz więcej mrocznych tajemnic wyspy Darkwater. Okazuje się, że za wieloma niewyjaśnionymi zjawiskami kryją się diaboliczne siły na czele z tytułowym Przedwiecznym.

Akcję gry obserwujemy oczyma głównego bohatera. Rozgrywka w znacznej części opiera się na pracy detektywistycznej oraz eksploracji świata przedstawionego. Kontakt Pierce’a z elementami nadprzyrodzonymi może sprawić, że detektyw nabawi się różnego rodzaju fobii. Znacząco utrudni to dalszą rozgrywkę, a w ostateczności doprowadzi go nawet do szaleństwa. Z wrogami nie będziemy mogli jednak walczyć. Zamiast tego konfrontacja z mrocznymi siłami zmusi gracza do ucieczki lub skorzystania z jednej z wielu kryjówek. Podczas dochodzenia będziemy mieli kontakt z wieloma mieszkańcami, którzy nie zawsze będą skorzy do pomocy. Wchodzenie w kolejne interakcje i zdobywanie informacji prowadziło będzie do klasycznego dla gier RPG rozwoju naszego bohatera. Wraz ze zdobywanymi poziomami rozwiną się nie tylko zdolności percepcyjne kierowanej przez nas postaci, ale również jego umiejętności przywódcze. Będziemy mogli nawet rekrutować członków zespołu badawczego i posyłać ich w teren. Rozmowy z bohaterami niezależnymi dadzą nie tylko punkty doświadczenia, ale również możliwość wpływania na rozwój historii - gra Call of Cthulhu to tytuł, w którym podejmowanie decyzji ma wpływ na narrację.

Call of Cthulhu: Official Video Game- wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5-3450 3,1 GHz lub AMD FX-6300 3,5 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: GeForce GTX 660 lub Radeon HD 7870
  • Dysk twardy: 13 GB
  • System operacyjny: Windows 7, 8, 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i7-3820 3,6 GHz lub AMD FX-8370 4,0 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: GeForce GTX 970 lub Radeon R9 390, 4GB
  • Dysk twardy: 13 GB
  • System operacyjny: Windows 7, 8, 10 (64-bit)
Diablo 4: Barbarzyńca. Klasa postaci na gameplayu

Jeśli dobrze ci się grało Barbarzyńcą w Diablo 3 i Diablo 2, to z pewnością ucieszy cię fakt, że w Diablo 4 ta klasa ma jeszcze zostać ulepszona.

The Last of Us 2. Naughty Dog obiecuje sporą przystępność

Twórcy The Last of Us 2 obiecują, że najnowsza gra studia Naughty Dog będzie znacznie przystępniejsza niż poprzednia część serii.

Valorant: kim jest Omen? Żniwiarz z Overwatch również tutaj!

Na horyzoncie pojawiły się pierwsze informacje na temat jedenastej postaci dostępnej za niedługo w grze Valorant. Czy zapoznałeś się już z pozostałymi? Oto ostatnia z podstawowej dziesiątki!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o