Detroit: Become Human niedługo na PC. QD nie będzie ekskluzywne

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 13.08.2019, 11:00 Aktualizacja: 13.08.2020, 10:06
David Cage wyjaśnił w wywiadzie dla portalu Dual Shockers powody odejścia od tworzenia przez studio Quantic Dream gier wyłącznie na PlayStation 4. Niedługo wyjdzie w wersji PC Detroit: Become Human, a każda kolejna pozycja QD powinna pojawiać się na wszystkich platformach.
detroit become human na pc
4 Udostępnień

Wyczekiwana premiera Detroit: Become Human na PC

Chociaż opinie co do produkcji studia kierowanego przez Davida Cage’a są naprawdę różne (w felietonach z cyklu Kłótnie o pada Ewelina nazywała gry Quantic Dream genialnymi, podczas gdy opinia Przemka Pawełka o grach Quantic Dream jest diametralnie odmienna), nikt nie może im odmówić jednego – popularności. Bardzo dobrze zatem, że swoje zdanie co do nich powoli wyrabiać mogą już sobie gracze pecetów.

W czerwcu w wersji PC pojawiło się Heavy Rain, a miesiąc później na półki trafiła komputerowa wersja Beyond: Dwie Dusze. Gry dystrybuowane cyfrowo wyłącznie przez Epic Games Store to niejedyne produkcje Quantic Dream, które wyjdą na PC. Detroit: Become Human, które było prawdziwym hitem zmienionej oferty PS Plus na lipiec, zapowiedziane jest w tej wersji na jesień tego roku.

Quantic Dream nie będzie robiło gier na wyłączność Sony

Dotychczas gry studia ukazywały się wyłącznie w wersji na PlayStation. Zakończenie umowy o ekskluzywności nie skończyło się jednak rozlewem krwi. – Sony zawsze wspierało moją pracę, a my odwdzięczaliśmy się lojalnością. Dzięki temu mogliśmy przeprowadzić bardzo otwartą rozmowę, dzięki której zezwolili nam na przeniesienia katalogu naszych tytułów na PC – powiedział w wywiadzie dla portalu Dual Shockers David Cage z Quantic Dream.

Powodem takiej decyzji są według niego przemiany technologiczne. – Poczuliśmy, że w ciągu nadchodzących lat bardzo zmieni się krajobraz. Związane jest to z wyłanianiem się nowych platform, technologii 5G oraz gier w chmurze – wytłumaczył. – Quantic Dream nie będzie już ekskluzywne dla żadnej platformy. Więc tak, dopóki nie mówimy o pojedynczych umowach co do poszczególnch tytułów, wszystkie nasze gry ukazywały się będą na starcie na wszystkich platformach – zadeklarował.

Czy jest na co czekać? Cóż, w recenzji Zagrano Detroit: Become Human zgarnęło dyszkę. Zdaniem Eweliny wielbiciele dobrej rozrywki wzmocnionej o garść moralnych dylematów powinni być wniebowzięci.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments