Neurokomiks – premiera Marginesów na kwiecień

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 10.04.2019, 19:42 Aktualizacja: 10.04.2020, 19:42
Czekacie na pierwsze albumy z nowej linii Wydawnictwa Marginesy, poświęconej wyłącznie komiksom i powieściom graficznym? Już 26 kwietnia Szymon Holcman zaproponuje nam Neurokomiks – fascynującą historię badań nad ludzkim mózgiem, zamkniętą w kadrach spod ręki utalentowanych naukowców.
neurokomiks wydawnictwo marginesy
0 Udostępnień

Nowa linia Wydawnictwa Marginesy

Polscy fani komiksu w ostatnich miesiącach natknąć mogli się na nieco wiadomości niezbyt przyjemnych (przede wszystkim ten o zamknięciu Wydawnictwa Komiksowego), jednak docierały do nich również dobre wieści. Entuzjaści nieszablonowych albumów z pewnością ucieszyli się z mariażu Wydawnictwa Marginesy i komiksów, a więc nowej linii wydawniczej prowadzonej przez Szymona Holcmana, współwłaściciela Kultury Gniewu.

artemizja neurokomiks wydawnictwo marginesy

Wśród pierwszych zeszytów zapowiedzianych przez Wydawnictwo Marginesy znalazły się Artemizja, fascynująca historia barokowej artystki, która jako pierwsza kobieta została przyjęta do florenckiej Akademii, oraz Neurokomiks, graficzna podróż przez ludzki mózg i historia badań nad tym organem. Premiera tego drugiego dzieła zaplanowana jest na 24 kwietnia. Odniosło ono za granicą olbrzymi sukces, zostając najlepiej sprzedającym się komiksem w historii brytyjskiego wydawnictwa Nobow (wydawcy m.in. recenzowanej przez nas Hildy z Netfliksa).

Neurokomiks – szczegóły kwietniowej premiery

Autorami Neurokomiksu są naukowcy, którzy w fascynujący sposób popularyzować potrafią wiedzę na temat mózgu. Hana Roš ma stopień doktora na Uniwersytecie Oksfordzkim, a Matteo Farinella, specjalizujący się w ilustracji na potrzeby publikacji naukowych, jest doktorem neurologii University College w Londynie. W swojej powieści graficznej Roš i Farinalla wyjaśniają, czym są percepcja i halucynacje, wspomnienia i emocje, czym różni się umysł od mózgu.

neurokomiks wydawnictwo marginesy

Zaplanowany na 26 kwietnia Neurokomiks to podróż przez ludzki mózg: neuronowe lasy, jaskinie pamięci i zamki podstępu. Podczas tej drogi spotkamy bestie jak z obrazów Boscha, gigantyczne ośmiornice, grające na gitarze morskie ślimaki oraz pionierów neurologii, jak choćby Iwan Pawłow, autor słynnego eksperymentu z psem. Przez wszystkie te zagadnienia prowadzą za pomocą efektownych i czytelnych ilustracji oraz graficznych metafor, które sprawiają, że skomplikowane procesy zachodzące w mózgu stają się zrozumiałe dla czytelników w każdym wieku.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments