Nie koniec problemów CD Projekt. UOKiK zainteresowany sprawą Cyberpunk 2077

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 11.01.2021, 10:53 Aktualizacja: 11.01.2022, 10:53
Zamieszanie wokół Cyberpunk 2077 nie słabnie i wszystko wskazuje na to, że taki stan będzie się przez jakiś czas utrzymywać. Gracze czekają na zapowiedziane, mające zaradzić problemowi, aktualizacje. CD Projekt natomiast będzie musiał tłumaczyć się z działań już nie tylko swoim fanom i akcjonariuszom, ale również Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Judy Alvarez, której głosu użyczy Marta Żmuda-Trzebiatowska
0 Udostępnień

Kłopotów ciąg dalszy

CD Projekt nie ma ostatnimi czasy lekko – tymczasowe usunięcie Cyberpunk 2077 z PS Store’a, zmaganie się z kolejnymi pozwami czy przede wszystkim konieczność naprawienia gry, która pod wieloma względami zawiodła oczekiwania fanów. Ci z kolei czekają na kolejne aktualizacje i zapowiedziane na długo przed premierą darmowe DLC. Te osoby natomiast, które zamiast obietnic, wolą dostać swoje pieniądze z powrotem, mogą ubiegać się o reklamację i to zarówno na platformie Sony, jak i Microsoftu.

W weekend natomiast dowiedzieliśmy się, że sprawie Cyberpunk 2077 przyjrzy się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, o czym poinformował Dziennik Gazeta Prawna. Pracownicy mają sprawdzić, jak przebiega naprawa gry i czy faktycznie mogło dojść do celowego wprowadzenia w błąd zarówno klientów, jak i akcjonariuszy. UOKiK zbada również sprawę wspomnianych wcześniej zwrotów, o czym wspomina Małgorzata Cieloch, rzeczniczka prasowa urzędu:

Występujemy do przedsiębiorcy o wyjaśnienia problemów z grą i działań przez niego podjętych. Sprawdzimy jak producent pracuje nad wprowadzaniem poprawek czy rozwiązaniem trudności uniemożliwiających grę na różnych konsolach, ale także jak zamierza działać w stosunku do osób, które złożyły reklamacje i są niezadowolone z zakupu w związku z brakiem możliwości odtworzenia gry na posiadanym sprzęcie mimo wcześniejszych zapewnień producenta.

Firma nie komentuje sprawy

Na razie jednak przedstawiciele spółki muszą złożyć stosowne wyjaśnienie, dopiero później zostanie podjęta decyzja o ewentualnych konsekwencjach czy poważniejszym dochodzeniu. Dominik Jędrzejko, prawnik cytowany w artykule Dziennika Gazety Prawnej, zauważa, że UOKiK może nałożyć na warszawską spółkę karę w wysokości 10% rocznego przychodu lub nakazać przekazanie graczom Cyberpunk 2077 na konsolach dodatkowych bonusów. Adwokat jeszcze przed Świętami przygotował analizę sprawy omawianej gry z prawnego punktu widzenia na swoim blogu.

CD Projekt na razie nie odniósł się do całej sprawy. Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 trafił do ponad 13 milionów graczy, z czego aż 8 milionów zdecydowało się na zamówienie przedsprzedażowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments