PlayStation 5: gry na start będą kluczowe

Stanisław Odoj Gry Publikacja: 8.11.2019, 19:00 Aktualizacja: 8.11.2019, 19:00
Szef Sony wypowiedział się na temat przewidywanego sukcesu lub porażki PS5. O tym, jak zostanie przyjęta nowa konsola, mają zadecydować dedykowane na nią gry na start. Firma nie potwierdziła jeszcze żadnych gier dostępnych w dniu premiery PS5, ale pojawiają się plotki o m.in. Death Stranding, Ghost of Tsushima i Horizon Zero Dawn 2.
0 Udostępnień

Co do powiedzenia o PlayStation 5 miał szef Sony?

Podczas rozmowy z GamesIndustry.biz CEO PlayStation Jim Ryan wypowiedział się m.in. o PS5. Ryan skupia się obecnie na grach, które mogą być „kluczowe dla sukcesu PlayStation 5, tak jak są kluczowe dla każdej platformy”. Nie wymienił jednak żadnej konkretnej gry.

Ryan podzielił się za to informacjami istotnymi dla developerów. Developerzy i wydawcy mieli po tym powiedzieć, że „Łatwość z jaką są w stanie uruchomić kod na PlayStation 5 znacznie przewyższa doświadczenie, jakie mieli z jakąkolwiek dotychczasową platformą PlayStation”.

Tworzenie gier na PS4 było znacznie łatwiejsze od tworzenia ich na PS3, ale wygląda na to, że Sony zdecydowało się pójść twórcom jeszcze bardziej na rękę. Ten aspekt jest ważniejszy nawet od grafiki na PlayStation 5.

PS4 zbudowało swoją dominującą pozycję na rynku właśnie przez doskonałe exclusivy. Czy PS5 zdoła powtórzyć ten sukces? Czeka ją rywalizacja z m.in. Xbox Scarlett i platformą streamingową Google Stadia.

PlayStation 5 – gry na start

To jedynie plotki, ale faktycznie, wydanie tych gier w okolicach daty premiery PlayStation 5 wydaje się jak najbardziej logiczne:

źródło: gamerant.com/sony-ps5-games/

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments