PlayStation 5 pod kątem graficznym może wyglądać właśnie tak

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 5.09.2019, 10:00 Aktualizacja: 5.09.2019, 12:05
Nie możecie doczekać się aż pierwsze gry na konsole nowej generacji wpadną w wasze łapki? Na to poczekać trzeba do 2020 roku, a tymczasem zachwycamy się prezentacjami technicznymi twórców gier, które trafią na Xbox Scarlett czy PlayStation 5. Grafika może wyglądać na nich tak imponująco!
17 Udostępnień

Luminous Productions prezentuje techniczne demo ray tracingu

Założone przez Square Enix Group studio Luminous Productions, w którym zebrano m.in. dużą grupę twórców Final Fantasy XV, zaprezentowało graficzne możliwości własnego silnika graficznego Luminous Engine. Został on stworzony w celu robienia gier z segmentu AAA, więc siłą rzeczy robić musi wrażenie. Techniczne demo to oczywiście wygładzony obrazek, ale i tak silnik wydaje się dawać producentom nieogłoszonych jeszcze gier duże pole do popisu.

Korzystając z technologii prezentowanej przez NVIDIA na Gamescom 2019, twórcom udało się wykreować renderowany w czasie rzeczywistym obraz, który imponująco wyzyskuje możliwości graficzne dawane przez ray tracing. Realistyczny ruch światła pozwala wydobyć z twarzy bohaterów emocje, o nabierających głębi i realizmu lokacjach nie wspominając. Tak właśnie wyglądać może grafika na PlayStation 5 oraz innych konsolach przyszłej generacji.

Grafika na PlayStation 5 też korzysta z tej technologii

O przewidywanych możliwościach graficznych nowej konsoli Sony pisaliśmy w artykule ze wszystkimi informacjami na temat PlayStation 5, a w kontekście prezentowanego dema technicznego Luminous Engine warto przypomnieć przede wszystkim fakt, iż sprzęt kolejnej generacji jak najbardziej wspierać ma ray tracing. Biorąc dodatkowo pod uwagę moc konsoli (na spotkaniu z pokazem działania PlayStation 5 w akcji czas ładowania w recenzowanym przez Zagrano Marvel’s Spider-Man spadł z 8,1 do 0,83 sekundy), renderowanie takich obrazów w czasie rzeczywistym może być jak najbardziej możliwe.

O ewentualnych ogłoszeniach gier z Luminous Productions z pewnością będziemy was informowali. Być może na produkcje od studia należącego do Square Enix będziemy musieli poczekać do konsol następnej generacji, ale czujemy, że może być naprawdę warto.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments