PlayStation 5 pod kątem graficznym może wyglądać właśnie tak

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 5.09.2019, 10:00 Aktualizacja: 5.09.2020, 12:05
Nie możecie doczekać się aż pierwsze gry na konsole nowej generacji wpadną w wasze łapki? Na to poczekać trzeba do 2020 roku, a tymczasem zachwycamy się prezentacjami technicznymi twórców gier, które trafią na Xbox Scarlett czy PlayStation 5. Grafika może wyglądać na nich tak imponująco!
0 Udostępnień

Luminous Productions prezentuje techniczne demo ray tracingu

Założone przez Square Enix Group studio Luminous Productions, w którym zebrano m.in. dużą grupę twórców Final Fantasy XV, zaprezentowało graficzne możliwości własnego silnika graficznego Luminous Engine. Został on stworzony w celu robienia gier z segmentu AAA, więc siłą rzeczy robić musi wrażenie. Techniczne demo to oczywiście wygładzony obrazek, ale i tak silnik wydaje się dawać producentom nieogłoszonych jeszcze gier duże pole do popisu.

Korzystając z technologii prezentowanej przez NVIDIA na Gamescom 2019, twórcom udało się wykreować renderowany w czasie rzeczywistym obraz, który imponująco wyzyskuje możliwości graficzne dawane przez ray tracing. Realistyczny ruch światła pozwala wydobyć z twarzy bohaterów emocje, o nabierających głębi i realizmu lokacjach nie wspominając. Tak właśnie wyglądać może grafika na PlayStation 5 oraz innych konsolach przyszłej generacji.

Grafika na PlayStation 5 też korzysta z tej technologii

O przewidywanych możliwościach graficznych nowej konsoli Sony pisaliśmy w artykule ze wszystkimi informacjami na temat PlayStation 5, a w kontekście prezentowanego dema technicznego Luminous Engine warto przypomnieć przede wszystkim fakt, iż sprzęt kolejnej generacji jak najbardziej wspierać ma ray tracing. Biorąc dodatkowo pod uwagę moc konsoli (na spotkaniu z pokazem działania PlayStation 5 w akcji czas ładowania w recenzowanym przez Zagrano Marvel’s Spider-Man spadł z 8,1 do 0,83 sekundy), renderowanie takich obrazów w czasie rzeczywistym może być jak najbardziej możliwe.

O ewentualnych ogłoszeniach gier z Luminous Productions z pewnością będziemy was informowali. Być może na produkcje od studia należącego do Square Enix będziemy musieli poczekać do konsol następnej generacji, ale czujemy, że może być naprawdę warto.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments