PlayStation 5 w akcji na spotkaniu inwestorów Sony!

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 21.05.2019, 14:38 Aktualizacja: 22.05.2020, 12:46
Jednym z kluczowych ulepszeń nowej generacji konsoli Sony ma być skrócenie czasu ładowania dzięki opracowanej przez Japończyków technologii SSD. Po raz pierwszy zobaczyć możemy działanie PlayStation 5 w akcji i mimo kiepskiej jakości nagrania wydaje się, że plan firmy powiedzie się w stu procentach.
playstation 5
39 Udostępnień

Czego spodziewać możemy się po PlayStation 5?

W wywiadzie udzielonym serwisowi Wired jeden z głównych architektów konsoli, Mark Cerny, opowiadał przed miesiącem o kluczowych założeniach przyświecających sprzętowi nowej generacji. Jego wypowiedzi omówiliśmy pokrótce w naszym newsie z wszystkimi aktualnymi informacjami o PlayStation 5, a teraz spodziewać możemy się kolejnych materiałów potwierdzających jego słowa.

Zbieranie wiedzy na temat przyszłości konsoli Sony kluczowe jest szczególnie dla inwestorów firmy. Na odbywającej się w Tokio konferencji partyzanckie nagranie PlayStation 5 w akcji udało się uchwycić Takashiemu Mochizuki, dziennikarzowi lokalnego wydania Wall Street Journal.

Pierwsze nagranie PlayStation 5 w akcji

Lubicie nagrywane mikrofalą filmiki, które ani zbyt wiele nie pokazują, ani nie przynoszą nowych informacji? Tak właśnie wygląda nasze pierwsze zetknięcie z PlayStation 5 w akcji. Prezentacja oparta na grze Marvel’s Spider-Man służyć miała jednak nie szerokiemu ukazaniu wszystkich możliwości konsoli, lecz konkretnego wycinka technologicznego.

Chodzi tutaj o pokazanie skali poprawy szybkości ładowania. W wersji na PlayStation 4 Pro jeden przeskok zajmował 8,1 sekundy. Ten sam proces na PlayStation 5 zajmować ma tylko 0,83 sekundy. Robi wrażenie!

Źródło: Eurogamer.net. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments