PlayStation 5. Sony wysłało do sklepów ponad trzy miliony konsol

Bartosz Witoszka Sprzęt Publikacja: 30.12.2020, 11:14 Aktualizacja: 30.12.2021, 11:14
Minęło już półtora miesiąca od oficjalnego debiutu PlayStation 5 na światowym rynku, jednak dalej nie poznaliśmy oficjalnych wyników sprzedaży. Oczywiście, Sony pochwaliło się w listopadzie na Twitterze, że start PS5 był największy w historii wszystkich konsol japońskiej korporacji, ale w oświadczenie zabrakło liczb. Te dostarczył wczoraj tajwański serwis DigiTimes, którego źródła sugerują, że w ciągu pierwszych czterech tygodni sprzedaży Sony mogło wysłać do sklepów 3,4 miliona konsol.
0 Udostępnień

PS5 z najlepszym otwarciem w historii konsol Sony

Zarówno Sony, jak i Microsoft tuż po premierze swoich konsol podzieliło się wstępnymi informacjami dotyczącymi sprzedaży PlayStation 5 i Xbox Series X|S. W obu przypadkach mieliśmy mieć do czynienia z “najlepszym startem” w historii wszystkich sprzętów danego producenta, ale do tej pory nie dostaliśmy liczb, które potwierdzałyby te twierdzenia.

Wygląda na to, że na oficjalne wyniki przyjdzie nam jeszcze poczekać (tak samo zresztą, jak na dostawę PlayStation 5 do sklepów), a w międzyczasie pojawiły się nieoficjalne doniesienia, według których Sony miało wysłać do sklepów 3,4 miliona konsol w ciągu pierwszych czterech tygodni sprzedaży. Źródłem tych rewelacji jest tajwański serwis DigiTimes, w raporcie którego znalazły się również przypuszczenia, że do końca 2021 roku Sony zwiększy tę liczbę do 18 milionów konsol.

Wysoki popyt na PS5

Sam portal miewa lepsze i gorsze momenty, jeśli chodzi o publikowanie nieoficjalnych informacji, bazujących na źródłach poszczególnych autorów, a samo Sony nie odniosło się jeszcze do omawianej informacji. Ciekawym w tym wszystkim jest to, że japońska korporacja miała również rozszerzyć współpracę z jedną z firm produkujących układy scalone (chodzi o TSMC), by zaspokoić wysoki popyt na PlayStation 5.

Na razie nie wiadomo, jak dokładne są przypuszczenia tajwańskiego portalu, ale skoro samo Sony mówiło wcześniej o bardziej niż udanym debiucie PS5, to można założyć, że dane te nie odbiegają znacząco od tych, jakimi dysponuje japoński gigant. Warto również pamiętać, że przez ostatnie lata wyraźnie zwiększył się rynek odbiorców sprzętów związanych z elektroniczną rozrywką, a sama premiera PlayStation 5 nie była aż tak rozciągnięta w czasie, jak w przypadku PlayStation 4.

Graczom pozostaje na razie czekać na kolejną większą dostawę PS5 do sklepów, a ci bardziej zdesperowani mogą próbować szczęścia na aukcjach internetowych, przy czym warto dokładnie czytać opisy poszczególnych ofert.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments