Premiera Assassin’s Creed Odyssey już dziś!

Michał Małysa Gry Publikacja: 5.10.2018, 8:52 Aktualizacja: 5.10.2018, 8:52
To dzień, na który z utęsknieniem czekali wszyscy fani franczyzy Ubisoftu. Skakanie po dachach, skradanie się, zabijanie zastępów wrogów, a wszystko to w klimacie starożytnej Grecji. Tak, premiera Assassin's Creed Odyssey w końcu nadeszła!
premiera assassin's creed odyssey
2 Udostępnień

Kim pokierujemy i co będziemy ratować?

Dzień, w którym nastąpi premiera Assassin’s Creed Odyssey będzie jednocześnie dla wielu graczy dniem, w którym podejmą decyzję o zagraniu Kassandrą lub Alexiosem. Oboje są potomkami wsławionego bitwą pod Termopilami króla Leonidasa i obydwoje również mają zamiar przejść do historii. Ich głód pokazania pełni swoich możliwości jest podsycany faktem, że wygnani zostali z ojczyzny i prowadzić muszą niełatwy żywot najemników.

premiera assassin's creed odyssey

Dzierżąc odziedziczony po dziadku grot legendarnej Włóczni Leonidasa, wybrany przez nas bohater wplącze się w walkę pomiędzy dwiema najpotężniejszymi polis Hellady: Spartą i Atenami. Akcja gry rozpoczyna się bowiem wraz z początkiem wojny peloponeskiej, zbrojnego konfliktu w realiach kończącego supremację Aten po okresie wojen perskich.

Premiera Assassin’s Creed Odyssey oznacza dla serii kilka nowinek

Mechanika i działanie rozgrywki z grubsza pozostaną wierne głównym założeniom niezwykle rozrośniętej już sagi AC. Przed kilkoma dniami pisaliśmy choćby o tym, że nadal dużą rolę w rozgrywce odgrywa skradanie.  Nie oznacza to oczywiście, że premiera Assassin’s Creed Odyssey będzie oznaczała powrót do tego samego tyle że bardziej. Gracze mający już wcześniej okazję do wykazania się w Odyssey podkreślają, że tytuł ten jest najmniej „asasynowy” z całej serii. Co to oznacza?

premiera assassin's creed odyssey

Przede wszystkim premiera Assassin’s Creed Odyssey wyznacza moment, gdy środek ciężkości serii z gry akcji przesunięty został w kierunku RPG. Tym razem gracze mają możliwość wybierania opcji dialogowych, a ich poczynania znacząco wpływają na przebieg fabuły. Mocno rozwinięty został również system rozwoju postaci oraz kolekcjonowania ekwipunku. Wszystko to powiązane jest oczywiście z dobrze znanym wszystkim fanom cRPG-ów zdobywaniem punktów doświadczenia.

Świat otwarty jak nigdy wcześniej

Świat gier z serii AC nigdy nie był tak rozległy i bogaty w szczegóły jak w przypadku Odyssey. W trakcie rozgrywki będziemy mogli zwiedzić większość krain mających znaczenie w bogatej historii Hellady okresu klasycznego. Koń o imieniu Phobos (z języka starogreckiego – strach) poniesie Kassandrę lub Aleksiosa po bezdrożach Attyki czy Lakonii, zaś statek Adrasteia (gr. taka przed którą nie da się uciec) pozwoli wcielić się w rolę kapitana i po skompletowaniu załogi dopłynąć na jedną z licznych wysp i wysepek okalających kontynentalną Helladę.

Wraz z premierą Assassin’s Creed Odyssey do świata gry po raz pierwszy wkracza możliwość wyboru dwóch trybów. Jeden z nich przypominał będzie rozgrywkę prezentowaną we wszystkich poprzednich częściach. Oznacza to, że prowadził będzie gracza za rączkę. Natomiast tryb eksploracji, o którym również zdarzyło nam się napisać, pozwoli zwiedzać cały bogaty świat zupełnie na własną rękę, z drobnymi wskazówkami naprowadzającymi graczy na odpowiedni kierunek.

Standardowo dla serii podczas przemierzania świata gry natkniemy się na realne postaci znane z kart historii. Filozof Sokrates, historyk Herodot czy lekarz Hipokrates zapewnią odpowiednią ilość smaczków dla graczy lubiących nawiązania historyczne. Możemy być pewni, że więcej tego typu treści pojawi się w książce, którą przynosi ze sobą premiera Assassin’s Creed Odyssey. O jej wydaniu po polsku przed kilkoma dniami informowaliśmy jako pierwsi w Polsce.

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments