PS Plus sierpień 2020. Znamy gry, jest spory hit!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 27.07.2020, 18:05 Aktualizacja: 28.07.2021, 12:03
Jak zawsze nie brakowało spekulacji na temat tego, jakie tytuły trafią do oferty Sony, a lista życzeń była długa i zróżnicowana. Gry PS Plus na sierpień 2020 zostały w tym miesiącu zaprezentowane wyjątkowo szybko. Na jakie produkcje liczyć możemy tym razem? Sony zaskoczyło tytułami nie tylko świeżymi, ale również błyskawicznymi. Remaster hitu sprzed 11 lat pobierzemy już w lipcu!
Znamy już gry PS Plus na sierpień 2020!
0 Udostępnień

Z artykuły na temat oferty PS Plus na sierpień 2020 dowiesz się:

Kiedy spodziewamy się gier PS Plus na sierpień 2020?

Użytkownicy zaznajomieni już z ofertą PS Plus doskonale wiedzą, że tradycyjnie lista gier zostaje publikowana w środę poprzedzającą pierwszy wtorek danego miesiąca. W bieżącym miesiącu prezentacji gier na sierpień należało się spodziewać w środę, 29 lipca, a dodania ich do oferty w kolejny wtorek, 4 sierpnia. Jedna i druga data uległy jednak pewnej zmianie, ponieważ tytuły obu gier z PS Plus na sierpień 2020 poznaliśmy już dzisiaj!

Od reguły odstąpiono w zeszłym miesiącu, ponieważ lipcowe tytuły ujawniono w poniedziałek, 29 czerwca. Niestety, nie oznaczało to, że osoby korzystające z usługi mogły zagrać w nowe produkcje szybciej. Premierowe tytuły stały się dla nich dostępne dopiero 7 lipca, czyli tak naprawdę pierwszy tydzień miesięcznej usługi został stracony. Pod tym względem oferta PS Plus na sierpień 2020 również będzie nieco odmienny, gdyż największy hit ściągnąć będzie można już od 28 lipca, a druga gra udostępniona zostanie wprawdzie planowo, 4 sierpnia, ale będzie to dla niej… debiut. Tak jest, w tym miesiącu jedną z gier dostępnych za darmo dla abonentów programu Sony otrzymamy w dniu premiery!

Jakie gry otrzymamy w sierpniu?

Abonamentowa usługa obchodziła na przełomie czerwca i lipca swoje 10. urodziny i w ramach tej okazji ofertę PS Plus zasiliły aż trzy tytuły – zeszłoroczne NBAK20 i Erica, a także Rise of the Tomb Raider z 2016 roku. Można je ściągnąć jeszcze przez tydzień, bowiem ubiegłomiesięczna oferta potrwa do 3 sierpnia 2020 roku. Co potem?

W internecie nie brakowało wielu propozycji odnośnie do tego, jakie powinny być sierpniowe nowości. W dyskusjach stosunkowo często przewijał się Assassin’s Creed Origins – uzasadnieniem takiego wyboru miałaby być tegoroczna, listopadowa premiera Assassin’s Creed Valhalla. Zaoferowanie użytkownikom PS Plus przedostatniego tytułu tej kultowej serii byłoby bardzo przyjemnym gestem i umileniem czasu oczekiwania na najnowszą odsłonę, a także jakąś formą promocji Valhalla. Ostatecznie tak się jednak nie stało, ale fani hitowych gier AAA powinni być jak najbardziej ukontentowani.

Już od 28 lipca pobierzemy bowiem Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered. Jest to gra stosunkowo świeża, bo choć oryginał datowany jest na 2009 roku, dostępna w PS Plus na sierpień 2020 odświeżona wersja gry ukazała się na rynku pod koniec marca bieżącego roku. Jeszcze nowsza będzie druga gra z oferty, która trafi jednak do graczy zgodnie z planem, czyli dopiero 4 sierpnia. Będzie nią Fall Guys: Ultimate Knockout, imprezowa gra online, zbierająca w jednej kreskówkowej bitwie nawet do sześćdziesięciu graczy! Rozgrywki wszyscy na wszystkich oraz pasjonujące zadania kooperacyjne mogą przyciągnąć do ekranu niejednego gracza. Oba tytuły ściągniemy do poniedziałku 31 sierpnia włącznie.

Na czym polega PS Plus?

PlayStation Plus stanowi szczególnie atrakcyjną usługę dla użytkowników konsoli Sony. Oferuje szereg możliwości, wśród których najistotniejszymi są dostęp do wieloosobowego trybu online na PlayStation 4, przywilej comiesięcznego pobierania gier (przeważnie po dwie na miesiąc) bez dodatkowych opłat, pozostających do dyspozycji przez cały okres trwania subskrypcji, otrzymywanie rabatów na wyłączność umożliwiających skorzystanie z wyjątkowych ofert na gry i dodatki w PlayStation Store, a w końcu cenne 100 GB pamięci w chmurze na zapisy gier na PS4.

Z PS Plus można zacząć korzystać po wybraniu jednego z trzech pułapów cenowych:

 • 1 miesiąc za 37 zł,
 • 3 miesiące za 100 zł,
 • 12 miesięcy za 240 zł.

Abonamentowa usługa cieszy się niemałą popularnością i każdego miesiąca jej aktualizacje stanowią ważny temat w środowisku graczy. O tym, że warto korzystać z PS Plus, poświadczą tytuły, które ukazały się w bieżącym roku kalendarzowym. Przypomnijmy sobie poszczególne gry:

PS Plus na styczeń 2020:

 • Goat Simulator
 • Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a (trylogia)

PS Plus na luty 2020:

 • BioShock: The Collection (trylogia)
 • Firewall Zero Hour
 • The Sims 4

PS Plus na marzec 2020:

 • Shadow of the Colossus
 • Sonic Forces

PS Plus na kwiecień 2020:

 • DiRT Rally 2.0
 • Uncharted 4

PS Plus na maj 2020:

 • Farming Simulator 19
 • Cities Skylines

PS Plus na czerwiec 2020:

 • Call of Duty: WWII
 • Star Wars: Battlefront 2

PS Plus na lipiec 2020:

 • NBA 2K20
 • Erica
 • Rise of the Tomb Raider

PS Plus na sierpień 2020:

 • Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered
 • Fall Guys: Ultimate Knockout
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments