PS5: deweloperzy są zachwyceni SSD oraz Zen 2 CPU

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 4.11.2019, 17:00 Aktualizacja: 4.11.2020, 13:10
Według jednego z deweloperów pracujących nad grą RPG Fairy Tail, zastosowane w architekturze PlayStation 5 rozwiązania technologiczne znacząco zwiększą szybkość ładowania gier oraz realizm obrazowania. Przypomnijmy, że twórcy wyposażyli PS5 m.in. w dysk SSD oraz CPU Zen 2 od AMD.
ps 5 ssd i cpu zen 2
0 Udostępnień

SSD w PlayStation 5 wyeliminuje długie ładowanie…

Portal GamingBolt przeprowadził rozmowę z deweloperami z japońskiego studia Gust. Część rozmowy poświęcona była konsoli PlayStation 5, a dokładnie jej specyfikacji technicznej. Producent gry Fairy Tail przekonany jest, iż dzięki przeskokowi technicznemu PS5 twórcy będą mieli zbyt mało naturalnych przerw na wyważenie fabuły.

Sądzę, że dla odbiorców wyeliminowany zostanie niepotrzebny czas ładowania, a zwiększy się wachlarz obrazowania, takiego jak przerywniki filmowe przenoszące nas pomiędzy wieloma scenami – powiedział Keisuke Kikuchi. – Niezbędne jest danie graczom chwili przerwy w trakcie rozgrywki, więc sądzę, że niezbędne stanie się odkrycie sposobów na intencjonalne zaimplementowanie do niej przerw – dodał.

…a procesor Zen 2 zwiększy realizm w grach na PS5

Za znacznie lepszą grafikę PlayStation 5 odpowiadać ma nie tylko karta graficzna, ale również procesor. CPU oparte zostanie na trzeciej generacji linii Ryzen od AMD i zawierało będzie osiem rdzeni, charakterystycznych dla nowej mikroarchitektury 7nm Zen 2 tej firmy.

Cieszę się, że zwiększy to znacząco wachlarz obrazowania oraz obliczeń, więc wyczekuję z niecierpliwością na możliwość kreowania bardziej naturalnych obrazów. Szczególnie tych, które wydają się tak realistyczne jakbyś był w środku nich – raduje się twórca gry Fairy Tail. – Ale wyższy poziom obrazowania będzie również konsumował więcej pamięci operacyjnej, więc przygotowuję się również na to, że nie wszystko może pójść zgodnie z oczekiwaniami – dodał.

Źródło: GamingBolt. Grafika: Unsplash.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments