Red Dead Redemption 2 tylko w Epic Games Store?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 6.04.2019, 13:38 Aktualizacja: 6.04.2019, 13:38
To póki co tylko niepotwierdzona pogłoska (choć jej źródło uznaje się powszechnie za dość wiarygodne), ale coraz głośniej mówi się, że Rockstar Games przewiduje premierę pecetowej wersji Red Dead Redemption 2 tylko w Epic Games Store. To dobra decyzja biznesowa, choć może rozsierdzić fanów.
red dead redemption 2 epic games store
16 Udostępnień

Coraz więcej gier nie trafia na Steama. Dlaczego?

Zamieszanie wokół Epic Games Store, które poczyna sobie na rynku gier wideo z pełną dezynwolturą, raczej w najbliższym czasie nie umilknie. Informacja, że Red Dead Redemption 2 pojawi się na tej platformie na wyłączność, tylko podgrzeje niedawne dyskusje. Lista tytułów, które zostaną przeniesione z konsol na PC, ale nie na Steam, robi wrażenie. Znajdują się tam tak świetne pozycje jak Detroit. Become Human, więc naturalnie temat będzie gorący.

Rockstar Games wolałoby, żeby nie odbiło się to na dalszej dystrybucji ich ubiegłorocznego hitu. Sprzedaż Red Dead Redemption 2 już dawno przekroczyła rekordowe poziomy, ale wersja tej gry na PC mogłaby podnieść i tak wysoko zawieszoną poprzeczkę. Środowisko graczy jest jednak na gry exclusive z Epic Games Store bardzo cięte, czego najlepszym dowodem jest niedawna zemsta fanów Borderlands 3 na twórcach ze studia Gearbox. Fani bojkotują półroczną wyłączność EGS na sprzedaż nadchodzącego hitu (sprawdźcie tylko trailer Borderlands 3!).

oceny red dead redemption 2

Czemu gry nie trafiają na Steama? To proste – EGS oferować ma ponoć producentom sto procent zysków z cyfrowych produktów związanych z daną grą, podczas gdy Steam nie chce i nie może pozwolić sobie na tak daleko idące ustępstwa pod względem marży. Taki układ miał według plotek przekonać Rockstar Games do umieszczenia pecetowej wersji Red Dead Redemption 2 tylko w Epic Games Store. Choć jest to jak na razie wyłącznie plotka pochodząca z listy dyskusyjnej 4chan, odważne działania cyfrowego dystrybutora czynią ją bardzo prawdopodobną.

Red Dead Redemption 2 tylko w Epic Games Store?

Dotychczas wersja pecetowa hitu nie została oficjalnie zapowiedziana (choć może to nastąpić pod koniec kwietnia), a potencjalny fake z Red Dead Redemption 2 na PC wciąż nie doczekał się ani potwierdzenia, ani zdementowania. Wiarygodne pogłoski mówią jednak, że Rockstar Games nie obawia się gniewu fanów i jest już po słowie z platformą. Czy oznacza to, że spodziewać możemy się Red Dead Redemption 2 tylko w Epic Games Store? Niewykluczone, że w tym przypadku przecieki są prawdziwe i entuzjaści Steama powinni nastawić się na przykrą wiadomość.

Pozostaje tylko pytanie, czy wiara w wyrozumiałość fanów nie okaże się w tym przypadku płonna. Niechęć graczy do multiplayerowej wersji tytułu (malkontentom pomóc może nasz poradnik do Red Dead Redemption 2 Online!) nie jest tajemnicą, a entuzjazm co do poziomu produkcji Rockstar Games nieco chyba opadł. Krytycy koniec końców bardziej doceniają jednak inny ubiegłoroczny hit: God of War został grą roku Developers Choice Awards oraz zwyciężył BAFTA 2019 w tej samej kategorii. Czy gracze również wpiszą się w ten trend i zbojkotują rzekomą premierę Red Dead Redemption 2 tylko w Epic Games Store?

AKTUALIZACJA

Plotki bardzo szybko okazały się fikcją, więc całość powyższego artykułu potraktować należy jako swobodne rozważania, nie mające oparcia w rzeczywistości.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments