The Medium z wydaniem pudełkowym i nową aktualizacją

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 15.02.2021, 10:24 Aktualizacja: 15.02.2022, 11:02
Choć The Medium od dnia premiery jest dostępne w Game Passie, to Bloober Team zdaje się wykluczać innych opcji dystrybucji swojej produkcji. W najnowszym komunikacie krakowskiego studia można przeczytać, że The Medium wraz z odświeżoną wersję Observera doczekają się wydania pudełkowego. Deweloperzy opublikowali również pierwszą dużą aktualizację do swojej najnowszej produkcji.
0 Udostępnień

The Medium trafi na sklepowe półki

Mimo mieszanych ocen branżowych serwisów, The Medium zwróciło się w raptem 24 godziny. Nie podano co prawda dokładnych danych sprzedażowych, ale Bloober Team ma zamiar iść za ciosem i rozszerzyć zasięg swojej najnowszej produkcji. Jak to najlepiej zrobić? Wydając edycję pudełkową – ta pojawić ma się jeszcze w tym roku, o czym Krakusi poinformowali w komunikacie prasowym (via Money.pl). To jednak nie koniec zapowiedzi, wydania fizycznego bowiem doczeka się Observer: System Redux, czyli remaster gry z 2017 roku dostosowany do konsol obecnej generacji.

W obu przypadkach dystrybutorem będzie Koch Media, część szwedzkiego Ebracer Group, które w ostatnim czasie odpowiadało za głośne przejęcia (m.in. Flying Wild Hog czy Gearbox). Nie podano dokładnych dat wydań, ani w jakich krajach gra zostanie udostępniona – wiadomo jedynie, że The Medium w wersji pudełkowej nie pojawi się w Japonii.

Nowa aktualizacja

Od piątku 12 lutego można już pobierać pierwszą dużą aktualizację do The Medium, które ma naprawiać błędy zgłaszane przez społeczność; poprawić działanie ray tracingu czy wyeliminować problemy z zapisami gry. Na liście poprawek (dostępnej m.in. na Steamie) zabrakło jednak wzmianki o znaleziskach graczy, o których wspominaliśmy na krótko po premierze tytułu – mowa rzecz jasna o napisie “Bestia z Wadowic” i 8 gwiazdkach. Przedstawiciele studia zaznaczyli wtedy, że oba obrazki zostaną usunięte w najbliższej aktualizacji. Być może ów znaleziska graczy mieszczą się w “błędach zgłaszanych przez społeczność”, ale z drugiej strony ciężko się dziwić temu, że Bloober Team o tym nie wspomniało, zwłaszcza że ów napis i symbol nie były – zdaniem studia – działanie celowym.

Aktualizacja ma zajmować około 3,9 GB, a w gwoli przypomnienia wspominamy, że gra dostępna jest tylko na komputerach osobistych i Xboksie Series X|S.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments