Xbox Kinect jako… kamera monitoringu na lotnisku

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 16.07.2019, 14:00 Aktualizacja: 16.07.2020, 15:25
Xbox Kinect kamerą monitoringu na lotnisku? Właśnie w takiej roli używany jest w drugim największym aeroporcie Nowego Jorku, Newark-Liberty. Urządzenie Microsoftu było swego czasu hitem sprzedażowym docenionym przez posiadaczy Xbox 360, ale ostatecznie stało się pogromcą sprzedaży Xbox One.
xbox kinect jako kamera monitoringu na lotnisku
6 Udostępnień

Xbox Kinect w roli kamery monitoringu na lotnisku

Wiele mówi się o tym, że mnóstwo wynalazków trafia do życia cywili dzięki pracy technologów wojskowych. Znacznie mniej – o tym jak rozwój najlepszych technologii związanych z branżą rozrywkową wpłynąć może na codzienną pracę służb porządkowych. Najbardziej spektakularnym przykładem takiego zjawiska był ostatnio rosyjski czołg sterowany padem od PlayStation (dokładniej – wzorowanym na DualShock 4 układem kierowniczym), a teraz ciekawe zastosowanie sprzętu związanego z konsolami odkryto w Stanach Zjednoczonych.

https://twitter.com/textfiles/status/1150898895033110529/

Urządzenie z logiem Xboksa wypatrzył na lotnisku Newark-Liberty historyk gier wideo Jacob Scott. Czujnik ruchu wyprodukowany przez Microsoft i wycofany ze sprzedaży w 2017 roku używany jest więc jako element systemu monitoringu drugiego największego lotniska w Nowym Jorku!

Czym jest Xbox Kinect?

Xbox Kinect był rewolucyjnym urządzeniem, które pozwalało na kontrolowanie postaci w grach za pomocą ruchów ciała oraz komend głosowych. W epoce Nintendo Wii detektor ruchu, który nie wymagał specjalnego kontrolera, był sporym przełomem. Doceniali to konsumenci – wydany w listopadzie 2010 roku jako urządzenie peryferyjne do Xbox 360 po nieco ponad roku na rynku zyskał 18 milionów nabywców. Wraz z dalszym rozwojem urządzenia oraz eliminowaniem wad Xbox Kinect zaczął być również doceniany przez naukowców czy w systemach monitoringu.

Popularność urządzenia w końcu zaczęła jednak spadać. Wśród czynników odpowiadających za ten proces wymienia się różne powody, jednak najbardziej prawdopodobnym wydaje się niedostatek gier, które w pełni wykorzystywałyby potencjał urządzenia. Urządzenie kurzyło się więc, a mus jego kupna znacząco podwyższał cenę konsoli obecnej generacji. Koniec końców Kinect przestał być urządzeniem obligatoryjnym, ale do dziś uważa się go za przyczynę znacznie niższej sprzedaży Xbox One niż PlayStation 4.

Źródło: Game Rant. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments