Cena PlayStation 5 to 4000 zł? Tylko w szwedzkim Media Markcie

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 30.07.2019, 13:01 Aktualizacja: 30.07.2020, 13:03
Szwedzki Media Markt zbiera już zamówienia na konsole PlayStation 5. Cena ustalona przez tamtejszy oddział elektronicznego sklepu powala, gdyż ustalona została na 4000 zł. To 10000 koron szwedzkich, podczas gdy na podobnym etapie przed premierą PS4 było w tym kraju dwa razy tańsze.
12 Udostępnień

PlayStation 5 wyceniony na 9999 koron, czyli 4000 zł

W ofercie szwedzkiego oddziału Media Markt pojawił się dość nieoczekiwany produkt. Choć na temat PlayStation 5 zebraliśmy całkiem sporo informacji, musimy przypomnieć, że konsola nie została jeszcze nawet oficjalnie zapowiedziana. Stąd spore zdziwienie internautów wzbudziła oferta na przedpremierowe zamówienie PlayStation 5 w Media Markt.

9999 koron szwedzkich po dzisiejszym kursie oznaczałoby nieco ponad 4000 zł. Oferta nie jest ponadto w żaden sposób związana z działaniami Sony, lecz próbą zebrania przedpremierowych zamówień na stosunkowo dużą kwotę. W podobnym okresie przed przemierą PlayStation 4 kosztowało tam 4490 SEK (wówczas kwota około 700 dolarów). Co więcej, specyfikacja techniczna sprzętu na stronie szwedzkiego Media Marktu również zostawia sporo do życzenia.

cena playstation 5 media markt

Jaką cenę PlayStation 5 przewidują analitycy?

Według wielu analityków i czarnowidzów cena PlayStation 5 znacznie przebije PS4. Ma być ona naprawdę mocna technicznie (PlayStation 4 pod tym względem nieco kulało w dniu premiery i sytuację poprawiło dopiero wydanie wersji Pro), a co za tym idzie – składająca się ze znacznie droższych podzespołów.

Ciekawą teorią jest potencjalne manipulowanie ceną PlayStation 5 za pomocą różnej pojemności dysków twardych. Byłoby to szczególnie niefajne, zważywszy na wymagania dyskowe obecnych gier. Cóż bowiem z tego, że kupimy nieco tańszą konsolę, skoro zmieścimy na niej zaledwie dwie czy trzy gry AAA o rozmiarach pokroju Days Gone czy Call of Duty? Tymczasem jedyna sensowna obecnie wersja 1TB miałaby kosztować według pesymistycznych obliczeń nawet 700 dolarów!

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments