Cyberpunk 2077. CD Projekt przypomina o darmowych DLC

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 30.12.2020, 13:13 Aktualizacja: 30.12.2021, 13:13
CD Projekt, próbując odbudować utracone zaufanie, przypomniał wczoraj o darmowych DLC do Cyberpunk 2077. Skórki, bronie, pojedyncze zadania i inne tego typu elementy mają trafić do gry już wkrótce, choć warto pamiętać, że o ich obecności wiedzieliśmy na długo przed premierą tytułu. Twórcy wielokrotnie podkreślali, że Cyberpunk 2077 będzie rozwijany w podobny sposób jak Wiedźmin 3.
Judy Alvarez, której głosu użyczy Marta Żmuda-Trzebiatowska
0 Udostępnień

CD Projekt w ogniu krytyki

Fatalna (przynajmniej pod względem stanu, w jakim znajduje się gra) premiera Cyberpunk 2077 zmusiła CD Projekt do gaszenia kilku pożarów jednocześnie. Po tym, jak okazało się, że gra nie jest jednak tak idealna, jak mogłyby sugerować pierwsze oceny recenzentów, warszawska spółka zaczęła publikować serię oświadczeń. W jednym z nich zasugerowano, że gracze rozczarowani stanem technicznym gry, mogą ubiegać się o zwroty. Całość nie okazała się jednak tak prosta, jak mogłyby to sugerować słowa szefostwa firmy, zwłaszcza że Sony nie miało dotychczas polityki zwrotów.

Wszystko skończyło się ostatecznie usunięciem tytułu z PS Store’a, a Microsoft poinformował o możliwości reklamacji, umieszczając przy tym informację w swoim sklepie, że gra może nie działać zbyt dobrze na Xboksie One. Tymczasem okazało się, że sami deweloperzy również nie są zadowoleni z działań szefostwa CD Projektu, a jedna z kancelarii reprezentująca amerykańskich inwestorów wniosła pozew zbiorowy przeciwko firmie. Do podobnego działania szykują się również rodzimi akcjonariusze.

Pierwsze darmowe DLC już wkrótce

O ile same pozwy nie są jeszcze w stanie w realny sposób zagrozić warszawskiej spółce, to z pewnością mocno wpływają na PR – o działaniach jednej z amerykańskich kancelarii napisały nie tylko media branżowe, ale również te głównonurtowe i to na całym świecie.

Z tego właśnie powodu CD Projekt postanowił przypomnieć o darmowych DLC, których pierwszą dostawę mamy otrzymać na początku 2021 roku. Na stronie głównej nie podano, o jakie dokładnie rozszerzenia chodzi, ale z wcześniejszych informacji wynika, że będą to drobne upominki w postaci pojedynczych misji czy elementów kosmetycznych. Słowem: zdecydowano się na podobne wspieranie gry, jak w przypadku Wiedźmina 3.

Sęk w tym, że my o tych darmowych DLC wiemy już od dwóch lat, więc omawiana informacja to jedynie próba odwrócenia uwagi od zamieszania wokół Cyberpunk 2077 i CD Projektu. Deweloperzy skupiają się aktualnie na naprawianiu gry – tuż przed świętami ukazała się aktualizacja 1.06 usuwająca błąd z zapisami, a jeszcze wcześniej udostępniono potężny hotfix 1.05 poprawiający “glitche” czy wydajność na konsolach.

Według oficjalnych danych w 10 dni od premiery Cyberpunk 2077 trafił do 13 milionów graczy, z czego aż 8 milionów zdecydowało się na zamówienie przedsprzedażowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments