Seriale HBO w przerwie między Grą o Tron? Oto piątka Zagrano!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 17.04.2019, 9:24 Aktualizacja: 17.04.2019, 9:24
Dołączyliście do ogólnoświatowego szaleństwa wokół Gry o Tron? Poza nią w ofercie seriali HBO GO jest kilka innych tytułów, które warto nadrobić. Wybraliśmy pięć spośród nich. Billions, Uspjeh, True Detective 3, Czarnobyl oraz Foodie Love są lub będą megahitami!
uspjeh sukces hbo go recenzja
8 Udostępnień

Gra o Tron 8 – sześć odcinków w każdy następny poniedziałek

Zanim przejdziemy do wymienienia kilku ciekawych seriali HBO GO, które warto obejrzeć w tygodniowych interwałach między kolejnymi odcinkami Gry o Tron, napiszmy kilka słów o pierwszych dokonaniach sprawcy całego zamieszania. Walka o panowanie nad Westeros wkracza w decydują fazę. I to z jakim przytupem! Oglądalność Gry o Tron 8? Bez zdziwienia, jest rekordowa. Premierowy odcinek ostatniego sezonu przyciągnął przed ekrany 17,4 miliona widzów. Mało? W przypadku poprzednich sezonów w Stanach Zjednoczonych liczba ta rosła z każdym sezonem: sezon pierwszy – 9,3 mln, sezon drugi – 11,6 mln, sezon trzeci – 14,4 mln, sezon czwarty – 19,1 mln, sezon piąty – 20,2 mln, sezon szósty – 25,7 mln, sezon siódmy – 32,8 mln.

Jak przyłączyć się do ogólnoświatowego szału na serialową Grę o Tron? To nic trudnego, kolejne odcinki Gry o Tron 8 pojawiać się będą na platformie HBO GO przez kilka następnych tygodni w nocy z niedzieli na poniedziałek. O ile pierwsze dwa epizody zmieszczą się w godzinie, tak każdy kolejny trwał będzie około 80 minut. Jako że dostęp do nowego odcinka odblokowywany jest u nas o 3 w nocy (kwestia stref czasowych – w 194 krajach i terytoriach serial nadawany jest w tym samym dniu o i tej samej godzinie), warto pomyśleć o przygotowaniu na poniedziałkowy poranek galonów kawy!

Może być tak, że z produkcjami platformy nie jesteście na bieżąco, wybierając starsze klasyczki w stylu The Wire czy Rodziny Soprano. Może być i tak, że wykupiliście dostęp do HBO GO dla Gry o Tron 8 i chcielibyście jak najsensowniej wykorzystać dwa miesiące abonamentu. A może po prostu szukacie fajnych seriali? Jakkolwiek sprawy się nie mają, zapraszamy do naszego wyboru pięciu najciekawszych produkcji i zapowiedzi HBO GO, poza Grą o Tron oczywiście.

Billions z Paulem Giamattim i Damianem Lewisem

Pisząc te słowa jestem po seansie piątego odcinka najnowszego sezonu i podtrzymuję to, co napisałem w premierowej recenzji Billions 4radość płynąca z obserwowania scen jednocześnie poważnych i przejaskrawionych, przyjemność ze słuchania kunsztownie napisanych i teatralnie wypowiadanych dialogów – tego nie da się zatracić bez popełnienia poważnego błędu.

billions

Głównymi bohaterami Billions są Charles Rhoades (w tej roli Paul Giamatti) oraz Bobby Axelrode (Damian Lewis), którzy bez reszty zatracają się w sieci wymierzonych w siebie intryg, podstępów i prowokacji. Narzędzia walki? Absurdalnie duże pieniądze i nie do końca czyste interesy. Obaj aktorzy znani są ze świetnych kreacji serialowych lub pełnometrażowych i zrobili wszystko, aby odgrywani przez nich protagoniści iskrzyli w każdej scenie życiem.

Uspjeh – chorwacka odpowiedź na Ślepnąc od Świateł

Jest to wybór, powiedziałbym, bardzo nieortodoksyjny. Styczniowy hit wprost od HBO Adria nie wzbudził w nikim takiego entuzjazmu jak rodzime Ślepnąc od Świateł, choć przecież jak najbardziej nadaje się na głośno komentowany hit. Szara i depresywna atmosfera Zagrzebia raczej przybija niż wciska w fotel, ale może właśnie taki klimat jest idealny na przerwy między kolejnymi aktami batalii o przyszłość Westeros?

premiera uspjeh hbo go

Motorem napędowym fabuły serialu Uspjeh są tragiczne wydarzenia, które pewnej nocy splatają losy czwórki nieznających się mieszkańców Zagrzebia. Blanka, Kiki, Vinka oraz Haris pochodzą z różnych warstw społecznych oraz kręgów towarzyskich, jednak za sprawą niefortunnego obrotu zdarzeń wspólnie przykładają ręce do zabójstwa Viktora, syna mafijnego bossa – streszczałem fabułę w recenzji serialu Uspjeh. – Choć tak naprawdę żadne z nich nie ponosi za tragedię odpowiedzialności, fatalny wypadek skłania ich do podejmowania kolejnych decyzji brzemiennych w skutkach. Uspjeh to dobry dramat telewizyjny, który broni się pod względem wszystkich elementów serialowego rzemiosła. Brak w nim jednak iskry geniuszu, która mogłaby zmienić niezłą produkcję w światowy przebój – diagnozowałem.

True Detective 3 – tylko jeśli nie zaśniesz

Osobiście nie wytrwałem nawet do połowy drugiego epizodu True Detective 3. Nie było to jednak spowodowane kiepskim wykonaniem jak w przypadku sezonu drugiego. Produkcja z Mahershalą Alim w roli głównej jest fajna, tyle że mało angażująca zwolenników wartkiej akcji. W True Detective 3 dzieje się naprawdę wiele, tyle że na poziomie zupełnie nieprzyziemnym. Jak do obejrzenia trzeciego sezonu Detektywa zachęcić można w najkrótszy możliwy sposób?

true detective 3

– Wychowany przez samotną matkę zaciąga się, bo jeżeli zginie państwo wypłaci jego matce pieniądze, które sprawią, że o nic się już nie będzie musiała martwić. Ilu czarnych chłopaków poleciało do Wietnamu mając na uwadze taką perspektywę? Sprawa, którą się zajmuje będzie się za nim ciągnęła aż do podeszłego wieku. Brzmi znajomo? Tych podobieństw jest naprawdę niewiele, a sprawa tylko z pozoru przypomina tę z pierwszego sezonu. Zresztą jest to świadome fabularnie zagranie scenarzystów – pisał w recenzji 3. sezonu True Detective Grzegorz Ćwieluch. – Dajcie temu sezonowi szansę i nie słuchajcie znajomych mówiących, że to kalka pierwszego sezonu – to bardzo powierzchowna, krótkowzroczna i mijająca się z prawdą ocena – zachęcał. Nawet jeżeli mnie uśpił, i tak warto dać mu szansę i samemu zmierzyć się z pokusą przymknięcia oczu!

Miniserial Czarnobyl w HBO GO już 7 maja!

Kolejne odcinki Gry o Tron 8 pojawiały się będą na HBO GO do 20 maja włącznie. W międzyczasie całkiem niezłą opcją na przeniesienie się w czasie i realiach stanowić będzie premiera miniserialu Czarnobyl. Już 7 maja dowiemy się, jak wyglądały kulisy jednej z największych katastrof ekologicznych w historii. Tej konkretnej interpretacji pomogą takie gwiazdy jak Emily Watson czy Jared Harris, więc powinno obejść się bez rozczarowań.

czarnobyl hbo go emily watson

Fabularyzowana historia proponowana przez miniserial Czarnobyl przedstawi losy ludzi uwikłanych w badanie skali katastrofy: radzieckiego fizyka jądrowego Walerija Legasowa (w tej roli Jared Harris), który jako pierwszy zrozumiał konsekwencje wybuchu, kremlowskiego aparatczyka Borysa Szczerbinę (Stellan Skarsgard) oraz Ulany Khomyuk (Emily Watson), fizyczki dążącej za wszelką cenę do odkrycia prawdy na temat wybuchu w Czarnobylu.

Mocno czekam na Foodie Love

Kiedy odcinki Gry o Tron 8 dawno się już skończą, wielu z was zada sobie pytanie o sensowność dalszego płacenia abonamentu HBO GO. Dla fanów olbrzymiego, taśmowo wręcz zwiększającego się wyboru z oferty największego konkurenta, mamy dwie dobre wiadomości. Pierwszą z nich jest coraz bardziej widoczna rywalizacja HBO i Netflix, którą podsycił Bob Greenblatt, nowy prezes HBO. Co jednak z ludźmi, którzy nowego dobrego serialu nie potrzebują praktycznie co tydzień?

foodie love hbo europe isabel coixet

Ich przekonać może zapowiedź niezwykle ciekawej produkcji HBO Espana, kręconej przez Isabel Coixet, siedmiokrotnie wyróżnioną Nagrodami Goi. – Foodie Love to połączenie moich dwóch pasji – zamiłowania do romansów i jedzenia. Dwoje bohaterów spotyka się, rozstaje i schodzi z powrotem podczas wyjątkowej podróży przez kawiarnie, bary i restauracje – opowiadała o swoim nowym dziele reżyserka. – o opowieść o miłości, jej braku, wątpliwościach i jedzeniu, o dwojgu nieśmiałych ludziach, którzy są silni, choć czasem cierpią lub są obojętni, ale starają się zrozumieć siebie nawzajem i dopasować do drugiej osoby – zapowiedziała dzieło, które może wyjść albo bardzo kiczowato, albo niezwykle przebojowo.

A co wybieracie wy?

W statystykach najchętniej oglądanych seriali HBO GO prowadzi niezmiennie prowadzi superprodukcja, w której bitwa o władzę nad Westeros wchodzi w decydującą fazę. Równie duże wrażenie robi oglądalność Gry o Tron 8, jak i skala przedsięwzięcia, którą odnotować mogliście wśród 5 ciekawostek przed premierą 8. sezonu Gry o Tron.

Ponowne oglądanie poprzednich sezonów oraz pilne śledzenie tego finałowego widoczne będzie jednak dopiero w statystykach za obecny rok. W tym poprzednim Gra o Tron dzierżyła miejsce trzecie, ustępując Ślepnąc od Świateł oraz Westworld, który doczeka się 3. sezonu już 16 marca 2020 roku. Lista 10 najchętniej oglądanych seriali HBO GO w 2018 roku prezentuje się następująco:

1. Ślepnąc od Świateł
2. Westworld
3. Gra o tron
4. Ostre przedmioty
5. Wataha
6. Templariusze
7. Księga czarownic
8. Castle Rock
9. Krypton
10. Syrena

Odhaczyliście wszystko?

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments