The Last of Us 2 przesunięte na wiosnę. Nowa data premiery to końcówka maja?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 24.10.2019, 18:00 Aktualizacja: 24.10.2020, 18:30
Planowana na luty przyszłego roku data premiery The Last of Us 2 przesunięta! Szczegóły mają zostać podane przez Sony jeszcze w tym tygodniu, a analitycy przewidują nawet trzymiesięczną obsuwę. Na opieszałości studia Naughty Dog stracić mają też gracze oczekujący na Ghost of Tsushima.
the last of us 2 opoznione
11 Udostępnień

Premiera The Last of Us 2 jednak pod koniec maja?

Jak donosi Jason Schreier, redaktor rzetelnego serwisu Kotaku, jeszcze w tym tygodniu Sony obwieścić ma przełożenie premiery The Last of Us 2 na wiosnę. Podczas ostatniej prezentacji State of Play japońskiej firmy ogłoszono z olbrzymią dumą, że oficjalna data premiery The Last of Us 2 planowana jest na 21 lutego 2020 roku. Tymczasem okazuje się, że studio Naughty Dog zaliczy prawdopodobnie nawet trzymiesięczną obsuwę.

To spore zaskoczenie, gdyż wszystko zdawało się być na dobrej drodze. Już dawno nakręcono partie autorskie The Last of Us 2, a poprzednia część gry znalazła się w ramach kampanii promocyjnej w ofercie darmowych gier PS Plus na październik 2019. Analitycy przewidują, że nową datą premiery The Last of Us 2 może być końcówka maja. Właśnie tak sprawy wyglądać mają według Daniela Ahmada, zajmującego się rynkiem chińskim oraz południowo-wschodnią Azją.

Przesunięcie premiery The Last of Us 2 opóźni Ghost of Tsushima

Niestety, to nie koniec kiepskich informacji dla graczy oczekujących na premiery kolejnych gier exclusive na PlayStation 4, ostatnich wielkich w tej generacji konsol. Przez opóźnienie daty premiery The Last of Us 2 nawet o trzy miesiące przesunie się również wyjście na rynek Ghost of Tsushima. Epicka gra akcji osadzona w trzynastowiecznej Japonii planowana była na pierwszą połowę 2020 roku, jednak wielbiciele rozbudowanych sandboksowych produkcji poczekają również trzy miesiące dłużej.

Fani postapokaliptycznego survival horroru są w stanie wybaczyć deweloperom z Naughty Dog naprawdę wiele, ale czy tak samo będzie z Sony, które wszelkie plany marketingowe na przyszły rok wiąże zapewne z wielką premierą PlayStation 5? Pewne jest jedno – głośnych narzekań z ich strony raczej nie usłyszymy, ale poirytowanie władz japońskiego koncernu może być znacznie większe niż w przypadku graczy.

Źródło: Kotaku. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments