Premiera Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Kolejna zmiana terminu i producenta

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 23.02.2021, 10:24 Aktualizacja: 23.02.2022, 11:07
Nad kontynuacją produkcji z 2004 roku musi ciążyć swego rodzaju fatum, ponieważ po raz kolejny Paradox Interactive, wydawca gry, zdecydował się na przesunięcie produkcji. Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nie ukaże się w 2021 roku, a co więcej, dotychczasowe studio pracujące nad rozwojem tytułu zostało odsunięte od projektu.
0 Udostępnień

Wampiry będą musiały jeszcze pozostać w cieniu

W grudniu zeszłego roku wspominaliśmy o kolejnym przesunięciu premiery Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Gra miała początkowo ukazać się w pierwszym kwartale 2020 roku (przypomnijmy, że oficjalna zapowiedź nastąpiła w marcu 2019 roku), później jednak datę tę zmieniono na pierwszą połowę 2021 roku. Według ostatnich oficjalnych informacji gra miała trafić do sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku, ale także ten termin zdaje się być już nieaktualny.

Paradox Interactive opublikowało dziś raport podsumowujący rok 2020, z którego wynika, że Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 na pewno nie ukaże się w ciągu najbliższych 10 miesięcy. To jednak nie jedyna informacja, jaką szwedzki wydawca przekazał inwestorom:

Zdecydowaliśmy, że Hardsuit Labs nie będzie już kierować rozwojem Bloodlines 2 i rozpoczęliśmy współpracę z nowym partnerem, aby doprowadzić do końca proces tworzenia gry. To była trudna decyzja, ale jesteśmy przekonani, że jest to właściwa droga.

Paradox wstrzymuje przyjmowanie zamówień przedsprzedażowych

Podobny, ale bardziej wygładzony komunikat pojawił się dziś na Discordzie Bloodlines 2 (via ResetEra):

Ta gra jest dla nas bardzo ważna i od samego początku była ambitnym projektem. Aby zrealizować nasze cele, doszliśmy do wniosku, że potrzebna jest zmiana, a co za tym idzie, potrzeba więcej czasu na rozwój. Chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby uhonorować Hardsuit Labs za ich wysiłki i podziękować im za ciężką pracę nad projektem. Studio wykonało ogromną pracę, kładąc podwaliny pod grę i mamy nadzieję, że wy, społeczność, docenicie również ich wkład w Bloodlines 2 […] Ponieważ w tej chwili nie możemy podać nowej daty premiery, zdecydowaliśmy się również tymczasowo zaprzestać przyjmowania zamówień w przedsprzedaży. 

Przypomnijmy, że nie są to jedyne problemy drugiej części Bloodlines – w czerwcu zeszłego roku Paradox zerwał współpracę z Chrisem Avelonem, scenarzystą gry, który zmagał się z oskarżeniami o napaść seksualną. W sierpniu natomiast ze studia został zwolniony Brian Mitsoda, czyli osoba pracująca nad rozwojem growej marki Bloodlines od samego początku (2004 rok). Nie podano wówczas powodu takiej decyzji, a sam deweloper dowiedział się o tym już po fakcie. W tym samym czasie Hardsuit Labs opuścił Ka’ai Cluney, dyrektor kreatywny.

Październik z kolei to odejście Cary Ellison, głównej projektantki narracji, która zdecydowała się rozpocząć współpracę z studiem League of Geeks. Na razie nie wiadomo, jaką przyszłość czeka Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, ale nie brakuje za to innych gier z uniwersum Świata Mroku, których recenzję możecie przeczytać na Zagrano:

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments