PlayStation 5 ukazuje się zbyt szybko i jest skokiem na kasę?

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 10.07.2019, 16:40 Aktualizacja: 10.07.2020, 16:42
Prześledziliśmy daty wypuszczania nowych konsol Sony, aby zobaczyć, czy PlayStation 5 nie ukazuje się zbyt szybko. Z zapowiedzi wynika, że technologiczne możliwości będą kilkukrotnie lepsze niż w przypadku PS4, co jest znaczącym wynikiem. Ile lat oddzielało premiery poprzedniczek PlayStation 5?
playstation 5 zbyt szybko
21 Udostępnień

Kiedy PlayStation 5 ukaże się na rynku?

Nie znamy jeszcze dokładnej daty ukazania się na rynku ani PlayStation 5, ani Xbox Scarlett. Kiedy spodziewać możemy się nowych konsol Sony i Microsoftu wiemy tylko mniej więcej. Według deklaracji Marka Cerny’ego, głównego architekta PS5, konsola zaprezentowana już raz w akcji ukaże się nie wcześniej niż w 2020 roku.

Wielu graczom wydaje się, że od premiery PlayStation 4 upłynęło tylko kilka lat. Wychodzące rokrocznie hity exclusive (wystarczy przeczytać nasze recenzje God of WarMarvel’s Spider-Man czy Days Gone) sprawiają, że mamy spore zaległości. Naturalne wydaje się więc pytanie o to, czy PlayStation 5 nie ukazuje się zbyt szybko i czy nie jest czasem skokiem na kasę?

Konsole PlayStation – ceny i daty premiery

Całą historię konsoli Sony możecie prześledzić w naszym artykule o historii PlayStation. Dziś interesuje nas jednak konkretna informacja: w jakich odstępach czasowych ukazywały się kolejne PS-y. Interesującą ciekawostką mogą być bazowe ceny sprzętu:

PlayStation 1 – 1994 – 299 dolarów

PlayStation 2 – 2000 – 299 dolarów

PlayStation 3 – 2006 – 499/599 dolarów

PlayStation 4 – 2013 – 399 dolarów

Wychodzi więc na to, że nowe konsole Sony jak dotąd pojawiały się na rynku co sześć-siedem lat. Premiera PlayStation 5 w 2020 roku wpasowałaby się więc w dotychczasowe kalendarium konsoli. Pod względem częstotliwości wypuszczania na rynek sprzętów kolejnej generacji, PS5 nie będzie więc skokiem na kasę.

Co z ceną PlayStation 5? Przewidywania są póki co wróżeniem z fusów, jednak bardzo przekonująco brzmiał proces myślowy analityków portalu Digital Trends. Za konsolę PS5 z dyskiem 1TB mielibyśmy według nich płacić nawet do 700 dolarów!

Grafika: Unsplash.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments