PS5 najszybszą konsolą świata? Tak deklaruje Sony

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 24.10.2019, 17:00 Aktualizacja: 24.10.2020, 17:31
Jeżeli spełnią się przechwałki Sony z ofert pracy na stanowisko Senior Cloud Engineer Manager, PS5 będzie najszybszą konsolą świata. Trudno jednak powiedzieć, czy jest to tylko zachęta bez pokrycia w faktach, czy może naprawdę Sony mocno wyprzedzi Microsoft.
playstation 5
22 Udostępnień

Sony chwali się jakością konsoli nowej generacji

W ofercie pracy, którą na stronie firmy zajmującej się rekrutacją pracowników dla największych korporacji z całego świata zamieszczono w imieniu Sony, japońska firma postanowiła pochwalić się możliwościami, które roztaczają się przed przyszłymi etatowcami. Obok oczywistych zalet z pracy dla przedsiębiorstwa Sony postanowiło umieścić naprawdę odważną deklarację co do jakości PlayStation 5. – Będziesz także jednym z liderów elitarnego zespołu, który jest bardzo podekscytowany na premierę nadchodzącej najszybszej konsoli świata (PS5) w 2020 roku – czytamy w ogłoszeniu.

Niestety, trudno ocenić, czy jest to tylko czcza przechwałka, czy może naprawdę konstruktorom konsoli uda się wyprzedzić o kilka długości rywali z Microsoftu. Oficjalna data premiery PlayStation 5 planowana jest na końcówkę przyszłego roku, ale specyfikacje i zalety obu sprzętów wymieniane przez twórców brzmią dość podobnie. Mimo plotek deweloperów gier o tym, że PS5 będzie silniejsze niż Xbox Scarlett, nie mieliśmy jeszcze okazji zapoznać się z wiarygodnym potwierdzeniem rzekomej wyższości konsoli Sony. A podobno jej tworzenie nie odbywa się bez przeszkód…

Produkcja PS5 napotyka na przeszkody?

Jedną z najważniejszych funkcjonalności nowego sprzętu ze stajni Sony ma być wsteczna kompatybilność, od dawna obecna w konsolach Microsoftu. Pozwoli ona na rozszerzenie niewielkiej początkowo bazy gier PlayStation 5 o tytuły z konsoli obecnej generacji. Jako że na liście gier exclusive z PlayStation 4 znajdują się tak mocne produkcje jak Marvel’s Spider-Man, God of War czy tegoroczne Days Gone, do których wkrótce dołączy chociażby The Last of Us 2, powinien być to mocny punkt w walce z Xbox Scarlett.

Niestety, informatorzy japońskiego portalu Famitsu donoszą o problemach z kompatybilnością PlayStation 5. Nad przerzuceniem na nową konsolę całej imponującej bazy gier z PS4 pracować ma olbrzymi zespół wewnętrznych deweloperów Sony, ale spora kolekcja gier z konsoli obecnej generacji nie jest tak łatwa do okiełznania. Nawet jeżeli PS5 będzie najszybszą konsolą świata, ludzie nad nią pracujący mogą być nieco wolniejsi.

Źródło: Gaming Bolt.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments