10 najpopularniejszych gier 2018 roku wg Google

Michał Małysa Gry Publikacja: 16.12.2018, 7:46 Aktualizacja: 26.02.2020, 8:44
Mijający rok obfitował w głośne gry, o których mówiono bez przerwy i które przyciągały uwagę graczy przez długie miesiące. Listę 10 najpopularniejszych gier 2018 pod względem wyszukań w swoim systemie przygotowało Google. W pierwszej trójce nie ma niespodzianek, ale dalej jest znacznie ciekawiej.
10 najpopularniejszych gier 2018
0 Udostępnień

Siedem tytułów, które nie znalazły się na podium

Listę 10 najpopularniejszych gier 2018 według Google w odwróconej kolejności otwiera gra, której prawdopodobnie nie kojarzyliście. My zresztą też nie, a tymczasem Zombs Royale przyciągnęło w minionym roku nieco uwagi ze strony graczy. To przeglądarkowa, dwuwymiarowa gra typu battle royale. Oczywiście wzorowana na Fortnite czy PlayerUnknown’s Battleground (przypominamy, że 7 grudnia pojawiła się wersja PUBG na PlayStation 4!) jest grą o wiele prostszą i mniej zaawansowaną technologicznie, ale jak widać – nie odbiera jej to popularności.

kingdom come

Dziewiąte miejsce w tym rankingu zajmuje Kingdom Come: Delivery. Gra była oczywiście chwalona przez sporą rzeszę fanów, ale za sporą liczbę wyszukań w Google odpowiadać może nieco inna kwestia. Tytuł ten został rzucony w środek ideologicznego sporu na temat poprawności politycznej w grach, a takie tematy zawsze wywołują mnóstwo szumu. Ten zaś przekłada się na zainteresowanie grą.

Call of Duty: Black Ops 4 znalazło się w pierwszej 10 najpopularniejszych gier 2018 według Google nie bez powodu – to była naprawdę głośna gra. Pod względem przyciągania uwagi publiki odniosła o wiele większy sukces niż największy konkurent, Battlefield 5. Pod względem powodu znalezienia się na liście – nic ciekawego. W przeciwieństwie do siódmego miejsca, czyli Sea of Thieves. Podobnie jak w przypadku Kingdom Come powodem były kontrowersje wokół premiery. W tym przypadku bazowały jednak na kwestiach merytorycznych. Tytuł ten zebrał fatalne recenzje, a jako że był to exclusive na konsolę Xbox One, sporo obiecywał sobie po nim Microsoft.

Dalej – już bez niespodzianek

Powoli wkraczamy jednak na grunt, gdzie ciężko o niespodzianki. Miejsce szóste należało do kolejnej gry skupiającej się na rozgrywce wieloosobowej. O jej sukcesie pisaliśmy już w kontekście świetnych wyników sprzedaży, ale sukces tej gry najlepiej wytłumaczy miodność rozgrywki. Do końca dzisiejszego dnia można się przekonać o świetności Monster Hunter World za darmo.

monster hunter world za darmo

Na piątym miejscu jedna z tych gier, które samą swoją obecnością na liście exclusive’ów dają PlayStation przewagę nad konkurencyjnymi konsolami. O God of War w recenzji pisaliśmy w samych superlatywach i raczej nie ma się temu co dziwić. Ten tytuł zachwycił cały świat i nieprzypadkowo wielu graczy uznaje go za najlepszą produkcje obecnej generacji sprzętu.

Czwarte miejsce na liście 10 najpopularniejszych gier 2018 według Google okupuje Far Cry 5. Nie była to może produkcja idealna, wielu graczy na nią narzekało, ale wiecie jak to jest z grami od Ubisoftu – nawet jeśli bywają nieperfekcyjne, zabawy dostarczają całe mnóstwo. Fanów tego tytułu z pewnością ucieszy fakt, że niedawno zapowiedziana została kontynuacja. Więcej o kolejnej części, tym razem osadzonej w klimatach postapokaliptycznych, dowiecie się z trailera Far Cry New Dawn.

Najgłośniejsza trójka spośród 10 najpopularniejszych gier 2018

Najniższy stopień podium okupuje postapokaliptyczna gra sieciowa od Bethesdy. Kolejny raz warto dopatrywać się w tej popularności nie oznaki jakości, lecz kontrowersji. Mimo iż nasza recenzja Fallout 76 podchodzi do tytułu bardzo delikatnie, gracze w internecie są bezlitośni. Multiplayerowa odsłona serii jest w najlepszym przypadku obiektem okrutnych drwin, w najgorszym – pozwów sądowych za niedostarczenie produktu obiecywanego na reklamach i innych materiałach marketingowych.

sprzedaż red dead redemption 2

Drugie miejsce należy do najgłośniejszego tytułu tego roku. Premiera Red Dead Redemption 2 wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi – ludzie specjalnie brali urlopy, aby od samego rana wyczekiwać na kuriera z pre-orderem zakupionym kilka miesięcy przed dniem zero. Cóż, nie musimy chyba dodawać, że było warto – pewnie mieliście już okazję zapoznać się z naszą recenzją Red Dead Redemption 2.

Laur najpopularniejszej gry 2018 roku pod względem wyszukań trafia jednak do tytułu, który zmienił oblicze elektronicznej rozrywki przede wszystkim pod względem gatunkowym. Fortnite bowiem odniósł nie tylko sukces komercyjny, ale stał się podstawą do prawdziwej rewolucji gier multiplayer. Trudno znaleźć obecnie strzelankową franczyzę, która nie kombinowałaby w jakiś sposób wykrojenia dla siebie kawałka tortu z lukrowym napisem „battle royale”. Niektóre tytuły czynią to wprost, inne się nieco krygują i kreują zasłony dymne, ale jedno jest pewne – olbrzymie i nieco chaotyczne bitwy kilkunastu czy kilkudziesięciu graczy rządzą obecnie rozgrywką wieloosobową.

Jak widać, zabrakło na tej liście kilku tytułów, których mogliśmy się spodziewać. FIFA 19, Marvel’s Spider-Man, Assassin’s Creed Odyssey… Produkcje te nie znalazły się na liście 10 najpopularniejszych gier 2018 roku według Google, ale w naszym podsumowaniu końcoworocznym na pewno znajdzie się dla nich miejsce. Trzymajcie rękę na pulsie i śledźcie zagrano.pl regularnie!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments